İş İlanları – Banka Sınavları

Öğrenci İşleri Memurluğu Personel Alımları

Öğrenci İşleri Memurluğu Personel Alımları

Önlisans veya lisans mezunu adaylar içerisinden eğitim sektörünün güçlü kuruluşları bünyesinde görevlendirilmek üzere öğrenci işleri memurluğu personel alımı yapılacaktır. Bu alanda çalıştırılacak personellerde özellikle sözlü ve yazılı iletişim güçlü adayların şanslı olduğunu belirtmek gerekiyor. Yeni bir eğitim öğretim yılının başladığı bu günlerde eğitim kurumlarında oluşan açık pozisyonlardan en önemlisi öğrenci işleri memurluğu gelmektedir.

İşin Tanımı:
İletişim becerileri yüksek, güler yüzlü, işe ihtiyacı olan, 2547 sayılı Kanun hakkında bilgi sahibi, MS Office Programlarına hakim, Sözlü ve yazılı iletişimi güçlü, Takip ve sonuçlandırma konusunda başarılı, Sorumluluk sahibi, Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilen adaylar değerlendirilecektir.

Öğrenci İşleri Memurluğu Personel Alımları ilanlarında en çok göze çarpan iş pozisyonunun bu alanda olduğunu daha önce söylemiştik. Bu pozisyon için alım yapılacak kişilerde aranan şartları alt kısımda bulabilirsiniz.

Öğrenci İşleri Memurluğu Personel Alımı Yapacak Kurumların Listesi ve Çalıştırılacak İllerin Listesi için aşağıdaki görsele tıklayınız.

Genel Kriterler:

  • Öğrencilerin ders kayıt işlemlerini müfredat ve ilgili yönetmeliklere uygun şekilde gerçekleştirir, kayıt iptal işlemlerini ve yazışmalarını yapar.
  • Mezun öğrencilerin diploma basımı ve dağıtımı işlemlerini yapar.
  • Tüm bölüm/programlarının 4 ve 8 yarıyıllık müfredatlarının sisteme tanımlanması, kontrolü ve her dönem yapılan değişikliklerin güncellenmesini yapar.
  • Öğrencilerin ders başarıları, devam durumları ve her türlü alınan karar ve bilgilerinin öğrenci otomasyon sistemine veri girişini yapar ve öğrenci özlük dosyalarını düzenler.
  • Öğrenciler ile ilgili evrak, form ve dilekçeleri düzenler, yazışmaları yapar ve dosyalar.
  • Birim yöneticisinin verdiği diğer görevleri yerine getirir,

Öğrenci İşleri Memurluğu Personel Alımları na Başvurmak İçin aşağıdaki görsellere tıklayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Advertisment ad adsense adlogger