İş İlanları – Banka Sınavları

Mülakatta dikkat edilmesi gereken hususlar – Mülakatlarda sorulan sorular

Mülakatlar da dikkat edilmesi gereken hususlar;

Mülakat anına geçmeden önce mülakat’dan önceki sürece de değinmekte fayda var. Mülakata saatinde gitmek çok önemlidir. Bunu yapabilmek için de öncelikle gittiğiniz yerin adresini tam olarak bilmek gerekiyor. Gitmeden önce gidilecek iş yerinin adresini kontrol etmeniz faydanıza olacaktır. Bazen şirketlerin birden fazla ofisi olabiliyor. Hangi ofiste görüşmeyi yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Demin de dediğimiz gibi bazen şirketlerin ofisleri farklı yerler de hatta zıt semtlerde olabiliyor. Ayrıca bugün nerdeyse özellikle çoğu büyükşehirlerde trafik sorunu da yaşanabiliyor. Bunların hepsinin göz önüne alınarak Mülakat saatine biraz daha vakitlice gitmeniz de fayda var.

Mülakata gittiğiniz zaman sizi zaten bir yerde beklemeye alacaklardır. Zaten mülakatta insanlar heyecanlanır birde bunun üzerine bekleme süresindeki zaman diliminin uzaması adayları iyice gerginleştirebiliyor. Bekleme süresinin uzamasının nedenleri basittir aslında. Çünkü bir önceki Mülakat ya da ilk mülakata giren adayın 10 dakika gecikmesi bile bu sürenin uzama nedeni olabilir. Mülakatların arka arkaya yapılmasından kaynaklanan bir durumdur bu. Adayların özellikle bu bekleme sürelerini moral bozucu bulmamaları gerektiğini öneriyoruz.

Mülakata girdiğiniz zaman size bir yer gösterirler oturmanız için, oturduktan sonra normal bir iş görüşmesinin başlangıcında olduğunuz anı yaşıyorsunuz demektir. 

Kendinizi tanıtır mısınız sorusuna nasıl cevap verilir ?

Ücret talebiniz nedir?

İşe alım ya da alınmama sürecinde kaç haftada adaya geri dönülür?

Kılık Kıyafetiniz Nasıl Olmalıdır? 

Gibi soruların cevabı ise aşağıda bulunan foto haber bölümümüz de yer almaktadır. Mutlaka bilmeniz gereken uzman görüşü galerimiz de yer almaktadır..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.