Google Play’de para yönetimi uygulaması olarak Android işletim sistemi kullanan akıllı telefon sahiplerine aylık gelir gider hesaplarını kontrol edebilmelerini sağlayan uygulama hakkında açıklamalı bilgiler vermek istiyoruz.

Öncelikle Google Play’de bu alanda bir çok uygulama mevcut olmakla beraber bir çoğunu denemiş tecrübe etmiş bir arkadaşınız olarak kendimin de kullandığı Money Manager uygulamasını kesinlikle öneriyorum. Uygulamayı denemek isteyenler buradan indirebilirler.

Oldukça basit bir kullanımı olan Money Manager uygulaması hakkında daha çok bilinmeyen özelliklerini elimden geldiğince sizlere aktarmaya çalışacağım.

Money Manager Bütçe Oluşturma;

Aylık Bütçe oluşturarak ay içerisinde ön gördüğünüz bütçenizde sapmalar olup olmadığını yani fazla harcama yapıp yapmadığınızı yada ay sonunda öngördüğünüz bütçenize ne kadar sadık kaldığınızı çok kolay biçimde takip edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken  Money Manager (Para Yönetimi) uygulamasını açtığınız da ilk olarak karşınıza gelen ekran olan  Dönem Hareketlerinin gösterildiği ekranın üst kısmında bulunan toplam sekmesine tıklamanızdır. Sonrasında ise Görsel resimler üzerinden anlatımı yaptım zaten.