İş İlanları – Banka Sınavları

Memur alımı Kpss 2017/2 İle 2 Bin 38 Kişiyi Bulacak! Detaylar..

Memur alımı süreçleri peş peşe devam ederken, ÖSYM tarafından web sitesi aracılığıyla duyurusu yapılan ilanlarda, KPSS 2017/2 kapsamında merkezi atama usulü ile öğrenim seviyesi en az ortaöğretim olan adaylar içerisinden toplamda 2 bin 38 kişilik memur alımı gerçekleştirileceği öğrenildi.

Memur alımı süreçleri peş peşe devam ederken, ÖSYM tarafından web sitesi aracılığıyla duyurusu yapılan ilanlarda, KPSS 2017/2 kapsamında merkezi atama usulü ile öğrenim seviyesi en az orta öğretim olan adaylar içerisinden toplamda 2 bin 38 kişilik memur alımı gerçekleştirileceği öğrenildi.

Ülkemizde bulunan ve Kamu hizmetlerini yürütmekte olan pek kuruluş için, açık iş pozisyonlarını kapatmak üzere çok sayıda alım kabulleri devam ediyor. Alımlarla ilgili olarak yılda 2 defa olmak üzere merkezi atama usulü ile alımları yapılmakta bunun yanında açıktan atama usulü ile de memur alımı gerçekleştirilmektedir.

Açıktan atama usulünün dışında kalan ve KPSS sınavına girerek devlette memur olarak çalışmak isteyen adayların umudu olan Merkezi Atama yılda iki defa gerçekleşmeye devam ediyor. ÖSYM tarafından web sitesi aracılığıyla tercihlerin kabul edildiği merkezi atama da, AİS sistemini kullanan adaylar, 2 bin 38 kişilik alım kapsamında kendilerine uygun pozisyonlara tercih de bulunabilecekler.

Memur Alımı Pozisyonlar Neler?

Memur Alımı Başvuru Şartları Neler?

Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ