Maliye Bakanlığı 23 ilde toplamda 180 kişilik memur alımı gerçekleştirecek. Alımla ilgili Gelir İdaresi Başkanlığınca çıkılan ilanın detaylarını haberimiz içerisinde bulabilirsiniz.

Başvuru tarihleri olarak 5 Ekim ile 16 Ekim 2015 tarihleri belirlenen alımda, Maliye Bakanlığına bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Endüstri ve Yazılım mühendisliği mezunu 140 kişi, Matematik ve İstatistik mezunlarından da  40 kişi olmak üzere toplamda 180 gelir uzman yardımcısı alımı yapılacak.

ALIM YAPILACAK İLLER
ADANA: 2
ANKARA: 81
ANTALYA: 4
BURSA: 4
DİYARBAKIR: 1
ERZURUM: 1
ESKİŞEHĠR: 2
GAZİANTEP: 2
İSTANBUL: 24
İZMİR: 2
KAYSERİ: 3
KOCAELĠİ: 1
KONYA: 2
MALATYA: 1
MANİSA: 1
MERSĠN: 1
MUĞLA: 1
SAKARYA: 1
SAMSUN: 2
ŞANLIURFA: 2
TEKĠRDAĞ: 1
TRABZON: 1
ANKARA: 40

Adaylar, başvuru sırasında sadece bir ili tercih ederek başvuru formunda işaretleyeceklerdir. Adaylar daha sonra bu tercihlerinden vazgeçemeyeceklerdir. Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların; il bazında toplam kadro sayısının 20 (yirmi) katından fazla olması halinde, tercih ettikleri il dikkate alınarak KPSSP-3 türünden en yüksek puan almış olan adaydan başlamak üzere 20 (yirmi) katı aday giriş sınavına çağrılacaktır. KPSSP-3 türünden eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde ise bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.

SINAV BAŞVURU ŞARTLLARINA VE İLANIN TAMAMINA AŞAĞIDAKİ GÖRSELE TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.