İş İlanları – Banka Sınavları

Lise ve üniversite mezunu 500 subay ve 3 bin astsubay alınacak

Lise  ve üniversite mezunu 500 subay ve 3 bin astsubay alınacak

Bilindiği üzere 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ terör örgütüne yönelik yapılan çalışmalar kapsamında tüm askeri okullar kapatılmıştı. Kara, hava ve Deniz Kuvvetlerine bağlı okulların kapatılmasıyla askeri üst düzey personel temin ihtiyacı doğmuştu. Yeni kurulan Milli Savunma Üniversitesi ile de bu ihtiyacın Milli Savunma Bakanlığı tarafından karşılanacağı belirtildi.Milli Savunma Üniversitesinin yanı sına Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi de kuruldu ve Türk Silahlı Kuvvetlerine personel temini için buralarda Subay ve Astsubay yetiştirilecek. Personel alımları ise Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak.

1 Ocak 2017 tarihi ile öğretime başlayacak olan üniversiteler için öğrenci adayları lise veya üniversite mezunlarından olabilecek.Yeni kurulan Milli Savunma Üniversitesine ve diğer askeri akademilere personel teminleri lise veya üniversitelerden olabileceği belirtildi. Bu kapsamda ortaokulda başlayan bir askeri eğitim ve öğretim sürecinin artık bittiği ve lise mezuniyetinden sonra yetiştirilmek üzere personeller alınacak. Daha önce ortaokul düzeyinde alınan personellerin her türlü zihinlerinin formatlanmaya müsait olduğu ve dolayısıyla 15 Temmuz sürecinin yaşandığını belirten İçişleri Bakanı Efkan Ala, liseyi bitiren bir bireyin aklını kiraya vermeyeceğini ve dolayısıyla daha sağlam iradede ve kalitede eleman yetiştirilebileceğini belirtti.

Bundan sonra ki süreçte ise lise ve üniversite mezunlarının hangi yaş kriterlerine göre ve hangi sınavlardan geçeceği belli olacak. 1 Ocak 2017 itibarı ile başlayacak olan öğretim süreci için alım ile ilgili detaylar yakında netleşecek ve ilana çıkacaktır. Kaynak: TSK’ya lise  ve üniversite mezunu 500 subay ve 3 bin astsubay alınacak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Advertisment ad adsense adlogger