İş İlanları – Banka Sınavları

Kültür ve Turizm Bakanlığı 263 Kişilik Sözleşmeli Personel Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 263 Kişilik Sözleşmeli Personel Alımı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1 Temmuz 2015 tarihinde yayınlanmış olan ilana göre bakanlık bünyesine sözleşmeli olarak çalışacak personel alımı yapılacaktır. Alınacak olan personeller hangi kadrolarda görev yapacak hemen aktaralım. Diğer Teknik Hizmet Personeli (238) kişi , Mühendis (9) kişi, Mimar (8) kişi, Şehir Plancısı (1) kişi,  Tekniker (7) kişi olmak üzere bu pozisyonlarda KPSS puanı ile alımlar yapılacaktır. İş Başvurusunda bulunmak isteyenler için başvuru tarihleri 1 Temmuz ile 15 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.Sanat Tarihi Mezunları ve Arkeolog Alımı kadroları diğer teknik hizmet personeli kadrosuna girdiğinden bu bölümden mezun olanlar için ve bakanlıktan iş isteyenler için iyi bir fırsat.

KPSS’den almış olduğunuz bir puan varsa başvuru yapabilirsiniz çünkü herhangi bir Puan şartı aranmıyor.Puanlar yüksek olandan düşük olana doğru bir sıralama halinde olacak ve alımlar buna göre yapılacaktır. Teknikerlik kadroları için MYO yani Önlisans Mezunu olmanız şartı arananlar arasında yer almaktadır.Türkiye Geneli için yapılacak olan alımlarda diğer teknik hizmet personelleri kadrosuna,Hititoloji ,Antropoloji, Sümeroloji, Etnoloji Mezunları da başvuru yapabilmektedir. Başvuru yapacak olanlarda aranan genel şartlara bakalım. 4/B Sözleşmeli Personel olarak çalışacak olan personeller için kadrolar farklı olduğundan aranan özel şartlar değişmektedir. Detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

1-GENEL ŞARTLAR:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak
b) 2014 yılına ait Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmak.

2-ÖZEL ŞARTLAR:

A- Mimar, Mühendis, Şehir Plancısı:
a) Yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak.
b) Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak.

B- Tekniker:
a) Yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden en az önlisans düzeyinde mesleki teknik eğitim mezunu olmak.
b) Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak.

C-Diğer Teknik Hizmet Personeli:

a) Yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden (Arkeoloji, Sanat Tarihi, Antropoloji, Hititoloji, Etnoloji, Sümeroloji) lisans düzeyinde mezun olmak. b) Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel hali bulunmamak.

Temmuz 2015 Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı ilanı bir çok insanın başvurusunu kabul edeceğe benziyor.Alt kısımda belirtilmiş olan ilan tam metninde başvuru şekline ve diğer tüm hususlara göz atabilirsiniz.Başvurular bakanlık üzerinden ya da Bakanlığın İnternet sitesi üzerinden de yapılabileceğinin haberini de verelim.

Kültür Turizm Bakanlığı İlan Metni

http://www.guncelsayfam.com/PDF/K%C3%BClt%C3%BCr-Bakanlik-263-personel-ilani.pdf

AYRICA;
KÜLTÜR BAKANLIĞININ 4 TEMMUZ 2015 TARİHİNDE AÇIKLANAN 66 KİŞİLİK SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLANI İÇİN FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYABİLİRSİNİZ.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ