İş İlanları – Banka Sınavları

KPSS’siz Öğretmen Ataması Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı aldığı yetki ile her sene Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre 60 Bin öğretmen ataması yapmaktadır. Yılda iki kere atamalar gerçekleştirilmekte ve iki kadameden oluşan 30 Bin öğretmen ataması gerçekleştirilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığından hariç olmak üzere okul müdürlükleri boş kontenjanları doldurmak için söz konusu yetkili yerlerden izin alarak bünyesine sözleşmeli statüsünde öğretmen alımı yapmaktadır. MEB alımları KPSS puanı ile yapmakta ve daimi işçi statüsünde göreve başlayanları çalıştırmaktadır fakat Suriyeli öğrenciler için yeni öğretmen ataması yapılacak ve atamalar KPSS’ye bakılmadan yapılacak.

KPSS’ye Bakılmadan Atama Yapılacak

Bilindiği gibi Suriye’de iç karışıklık nedeni ile ülkemize sığınan 3 milyonu aşkın mülteci bulunmaktadır. Bu kişilerin ülkemizde eğitim görmesi üzerine hükümet adaylara karşılıksız burs ödemesi verirken öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için Milli Eğitim Bakanlığına atama talimatı verdi.

Hangi Branşlardan Atama Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklama ile sözleşmeli statüsünde öğretmen alımı yapacağını ve Türkçe Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği ile Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümlerinden mezun olan adayların alınacağını belirtti.

İlanın Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ