İş İlanları – Banka Sınavları

KKK, DKK ve HKK Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı 2017

Milli Savunma bakanlığı tarafından duyurusu yapılan Sözleşmeli Uzman Erbaş alım ilanının başvuruları başladı. Adaylar en geç 30 Eylül 2017 tarihine kadar başvuru yapmalıdır.

Devlet Personel başkanlıüı tarafından 19 Ağustos 2017 tarihli yapılan duyuruya göre, Milli Savunma Bakanlığı Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyelerindeki ihtiyaçlarını karşılamak üzere farklı kontenjanlarda çok sayıda sözleşmeli olarak uzman erbaş alımıyapacaklar. Uzman erbaş adaylar için en az lise veya dengi okul mezunu olmak şartı aranacaktır. Adaylar buna göre başvurularını en geç 30 Eylül 2017 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.Ayrıca alım faliyetleri, Başvuru ve kayıt kabul, Fiziki yeterlilik testi, mülakat, Belirlenen branşlardaki (Deniz ve Hava K.K.lığı) adayların uygulama sınavları,Sağlık raporu/güvenlik soruşturması işlemleri şeklinde ilerleyecektir.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR:

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyelerine alım yapacakları braşlar için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, uzman erbaş adayları için en az lise veya dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okullardan denkliği onaylı şekilde mezun olmak, Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak ve Birlik Komutanlıklarınca düzenlenecek olan nitelik belgesinde “Uzman Erbaş Olur” kararı bulunmak, askerlik hizmetini yapmış adaylar için başvuru tarihinin başladığı günden itibaren 3 ay geçmemiş olmak, 26 yaşından gün almamış olmak, askerli okullardan ilişkisi kesilmemiş olmak, TSK da daha önce Subay, Astsubay ve uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak ve ilanın tam metninde verilen tablo 4 teki boy ve kilo ölçüm tablosuna uygun olmak şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR:

İlanın Başvuru Linkine Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ