İş İlanları – Banka Sınavları

Kamuya Girişte Yeni Sistem

Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesine bağlı olarak kamuya girişte de farklı bir sistemin getirileceğinin ilk belirtileri ortaya çıkmaya başladı.

Farklı bir statü oluşturularak kamunun personel ihtiyacının karşılanacağı bir sistem bizleri bekliyor.

Kamuya Girişte Farklı Sistem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, taşeron işçilerin kadroya geçirilecek olmasıyla ilgili

“Çalışanlarımız hangi mali haklarla çalışıyorsa aynı mali haklarla bu sözleşmeyi imzalayacaklar. Yine önemli bir süreç daha var. 1 Kasım 2015’ten önce çalışıyor olacaklar ve halen çalışmaya devam ediyor olacaklar. Bu mühim bir adımdır. Bu önemli bir adımdır. Burada bir yeni sistem kuruluyor. Yani sistem değişikliğine gidiyoruz. Bu taahhüdü ortaya koyarken de bu sistem değişikliğini düşünüyorduk. Bugün bu adımı atarken de değişikliği düşünüyoruz. Burada bu çalışanlarımızı bizim taahhüdümüz asıl işlerle olandı fakat yaptığımız çalışmalar, değerlendirmeler, bize gelen talepler, teşkilatlarımıza iletilenlerle elde ettiğimiz sonuçlar, hesaplar, maliyetler ve bu konuda tüm ekonomi yönetimimizin yapmış olduğu analizler neticesinde hem asıl işte çalışanlar hem de yardımcı işte çalışanları kamuda istihdam etme konusunda çok önemli bir adım attık.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kamuya Alımlarda Güvenlik Soruşturması Taşeron personelin kamuya 3 yıllık sözleşmeli statüde alınması güvenlik soruşturmasının da önemini arttırdı. 720 bin kişi kamuya alınırken sınavın yanı sıra ciddi bir güvenlik soruşturmasından geçirilecek. Özellikle terör bağlantısı olanlar kesinlikle devlet kadrosuna alınmayacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ