İş İlanları – Banka Sınavları

Kamuya 20 BİN Koruma Memuru Alımı Yapılacak

Geçtiğimiz aylarda İstanbul Çağlayan Adliyesinde teröristler tarafından rehin alınarak şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz olayından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaları sizlere aktarmıştık. Bu açıklamalarda özel güvenliklerin devlet kurumlarında güvenliği sağlamada yetersiz kaldığını ve daha eğitimli bu konuda daha uzman kişilerin,güvenliğin önemli olduğu devlet kurumlarından alınıp yerlerine koruma memurlarının getirilmesini istediğini açıklamıştı. Bu yüzden yeni çalışmalar yapılıyor ve bu yeni düzenlemeye göre devlet kurumlarına 17 ile 20 Bin arasında Koruma Memuru Alımı olacağı gündemde. Alımlar ne zaman neye göre ve hangi şartlarda olacak detay verelim.

İstanbul Adliye Sarayı’nda Cumhuriyet Savcısının teröristler tarafından şehit edilmesinin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldırılması gerektiğini belirttiği özel güvenlik sistemiyle ilgili çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

YENİ KORUMA MEMURLARI ALINACAK:

Devlet kurumlarının güvenliğinden sorumlu olan ve özel güvenlik firmalarında taşeron ya da kadrolu olarak çalışan özel güvenlik görevlilerinden buralar alınacak ve yerlerine deneyimli,korkusuz koruma memurları getirilecek.İlk çıktığı dönemlerde özellikle de Spor müsabakalarında görev alacak denilen koruma memurlarına artık devlet kurumlarının önemli tüm noktalarında çalışma imkanı sağlanacaktır. Şuan için yasal çerçeve içerisinde tüm hazırlıklar devam ederken merak edilen ve tartışılan bir diğer nokta hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Şuan kamuda çalışan özel güvenlikler işsiz mi kalacak ? Yoksa özel güvenlik görevlileri de koruma memurluğuna geçiş yapabilecek mi ?

Alınacak olan koruma memurlarının yarısı kadarı için özel güvenliklerden geçiş olması planlanıyor. Yani daha öncesinde güvenlik olan birisi şimdi koruma memurluğuna geçebilir.

[button url=”http://www.guncelsayfam.com/kamuya-20-bin-koruma-memuru-alimi-yapilacak.html/2″ target=”_blank”]ÖZEL GÜVENLİKÇİLERİN KORUMA MEMURLUĞUNA GEÇİŞ YOLU İÇİN TIKLAYINIZ[/button][divider]

17-20 bin koruma memuru alınacak;
Düzenlenen taslağına göre, bazı kamu binalarının korunması özel güvenlik şirketlerinden alınarak buralarda “koruma memurlarının” görev yapması kesinleşti. Kurulması için yasal düzenlemelerin yapıldığı koruma memurluğu için 17 – 20 bin arası personel alınacak.

NEREDE GÖREV ALACAKLAR? : Yeni alınacak olan koruma memurları,Polise yardımcı olmak amacıyla ve diğer hizmetlerden olan cezaevlerinde,adliyelerde,hastanelerde,enerji nakil hatları üzerlerinde,büyükşehir belediyelerine bağlı ulaşım sistemlerinde görev alması planlanıyor.Yine ek olarak YHT çalışmalarında ve ray güvenliği konusunda da Koruma Memurlarından faydalanılacaktır.

ÖZEL GÜVENLİKTE YENİ YOL HARİTASI

Milliyet’ten Tolga Şardan’ın haberine göre; İçişleri Bakanlığı, Erdoğan’ın bu açıklamalarından yola çıkarak yeni bir özel güvenlik modelini yaratmak için harekete geçti. Bakanlık, sektör temsilcileri, kamu yöneticileri, çeşitli üniversitelerden akademisyenler ve uzmanların katılımıyla “çalıştay serisi” düzenledi. Sekreteryasını Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı ve “beyin fırtınası” biçiminde geçen çalıştayların sonuncusu geçen hafta Ankara’da gerçekleştirildi. Son çalıştayda, özel güvenlik sektörünün yol haritası netleştirildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Murat dedi ki:

    10.02.1988 doğumluyum yani 27 yaşında ve 28 den gün almış durumundayım meslek yüksekokul mezunuyum yani bn bu yaş sınırından dolayı koruma memuru olamayucskmiyim bu haksızlık kpss başarılı olduğum halde aramam olmadıkça sonra recep tayyip Erdoğan milyonlarca kişinin Ahi öbür tarafta nasıl ödeyecek güzelim yurdumuzu yaşanmaz çöplük yığını haline getirdiler allahindan bulsun haksızlık yapan lar çocuğumuz çocuğumuzun nafakasina el uzatanlar

BİR YORUM YAZ