İş İlanları – Banka Sınavları

Kamu Hastanelerine KPSS’siz Personel Alımı Yapacak

Kamu Hastanelerine KPSS’siz Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı’na on binlerce personel alımının yolu açıldı. Şehir hastanelerinde görev yapacak personellerin başvuruları 2016 yılında başlayacak.

Ankara Bilkent ve Etlik,Yozgat,Elazığ,Adana , Gaziantep, Konya, Manisa,İstanbul Başakşehir, Isparta, Kocaeli, İzmir Bayraklı, Bursa, Kayseri ve Mersin’de inşaatı süren 27 bin yatak kapasiteli 16 Şehir Hastanesinin, 2016-2017 yıllarında hizmet vermeye başlayacağı ,2018 yılı sonuna kadar da Türkiye genelinde toplam 43 bin yatak kapasiteli 34 şehir hastanesi vatandaşların hizmetine sunulacak olmasından dolayı on binlerce işsize iş kapısı olacaktır.

Hastanelere sekreter,güvenlik görevlisi,temizlik personeli,veri elemanı,klinik destek personeli,alınacaktır.personel alımlarının sınavsız yapıldığı düşünüldüğünde KPSS’siz alımla devlet kapısının da yolu açılmış olacaktır.

Alınacak personellerin taşeron olarak alınması bir eksi olarak görünse de önümüzdeki yıllarda taşeronların kadroya alınması beklenmektedir. Hastanede çalışan personeller asgari ücretle çalışmaktadır.

Personel alım ihaleleri genel sekreterlikler tarafından yapıldığından başvurularında genel sekreterliklere CV bırakarak yapılması gereklidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. fatmanur dedi ki:

  nasıl basvurlacak onunda bilgisini yazsaydınız daha çok yardımcı olurdunuz

 2. Ramazan tangüner dedi ki:

  5300705459

 3. Züleyha dedi ki:

  Eminim alıyorlardır iki kere cv bıraktım dönüş yok yakınlarının yakınları satın alıyor yarınları !!!

 4. yasemin çevik dedi ki:

  nasıl basvuru yapılır yardım lütfennn !

BİR YORUM YAZ
Advertisment ad adsense adlogger