İş İlanları – Banka Sınavları

Jandarma Genel Komutanlığı 8 Bin Kadın Personel Alımı Yapıyor

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından duyuruya çıkılan Jandarma Genel Komutanlığı 8 Bin Kadın Personel Alımı Yapıyor başlıklı ilanlarında yer alan bilgilere göre, Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 8 Bin kadın Subay ve Astsubay personel alımı yapılacağı öğrenildi. Jandarma Genel Komutanlığı 8 Bin Kadın Personel Alımı Yapıyor alımıyla ilgili yayımlanan ilanda yer alan bilgilere göre hangi pozisyonlar için personel alınacağı ve diğer alım şartları hakkında ki merak edilen bilgiler için haber detayını inceleyiniz.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından açık olan pozisyonlara son günlerde adamlar devam ederken, yapılan Açıklama ile birlikte Jandarma Genel Komutanlığı da bünyesindeki personel istihdamını karşılamak adına alımlar yapacağını açıkladı. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda verilen bilgiye göre gerçekleşecek olan alanlar subay, astsubay ve JÖH olarak yapılacak.

Personel alımı konusunda Titiz davranan Jandarma Genel Komutanlığı, terörle mücadele başta olmak üzere birçok alanda artık kadınların da yer almasını istemesi üzerine yeni yılla birlikte 2018 yılında erkek oranını dengelemek adına toplamda 8 bine yakın bayan Subay ve Astsubay alımı yapacak.Kadın subay ve astsubaylar komando olarak da artık görev alabilecekler. En Zorlu şartlarda görev yapabilecekolan kadın personele her zaman komando eğitimi verilecek. Bilindiği üzere İlk kadın jandarma komando birliği geçtiğimiz günlerde göreve başlarken, bu alımlarla bunların sayısı da önemli ölçüde artış gösterecek.

Şu ana kadar Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde bulunan kadın personel sayısı oran olarak yüzde 1 şeklinde görünürken oranın toplamda gerçekleşecek alımlarla birlikte yüzde 10’a çıkarılması hedefi konulmuştur.

8 bin kadın subay, astsubay ve JÖH alımları ilana çıkar çıkmaz sizlerle paylaşacağız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.