İş İlanları – Banka Sınavları

İtfaiye eri ve zabıta memuru alımları merkezi atama ile yapılacak

TORPİL DÖNEMİ BİRİYOR MU?

Devlet Personel Başkanlığı yani DPB itfaiye eri ile zabıta memuru alımları artık farklı bir yol ile yapılacak.

Merkezi yerleştirme sınavı ile alınacak olan bu işciler öncelikli olarak Devlet Personel Başkanlığına eğer bu işe gireceklerse bildirim yapmaları gerekiyor.

DPB artık iftaiye eri ve zabıta memuru alımlarının sadece merkezi yerleştirme sınavı ile yapılacağını açıkladı. Eğer bu işler için başvuru yapacaksanız ilk önce Devlet Personel Başkanlığına bildirim yapmanız gerekiyor.

DPB tarafından alınmış olan bu karar neticesinde artık itfaiye erleri ve zabıta memurları merkezi yerleştirme sınavına tabii tutulacaklar. DPB ile iç işleri bakanlığının vermiş olduğu karar sonrasında böyle bir tasarı ortaya çıkartıldı ve yürürlüğe girmiş oldu.

İtfaiye erleri ve zabıta memurları artık merkezi yerleştirme sınavına tabii tutulacaklar ve bu kişiler sınava girmeden önce Devlet Personel Başkanlığına bildirim yapacaklar.

Başvurular hakkında bilgi almak için ve başvuru yapmak için DPB’nin e- uygulamasını kullanmanız gerekiyor.

Belediyeler buradan bildirimlerini yapacaklar ve boş kontenjan varsa gerekli yerlere ve mercilere bu alımlar gerçekleştirilecek fakat artık eskisi gibi değil merkezi yerleştirme sınavına tabii tutularak bu alımlar yapılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ