İş İlanları – Banka Sınavları

İşyeri açmak isteyenlere KOSGEB ‘den 50 bin TL hibe programı

İşsizlere ve iş yeri açmak isteyenler bu haberimizi dikkatli okuyunuz. Kendi işimin patronu olmak istiyorum diyen sizler KOSGEB ile bunu başarabilirsiniz. Devlet kendi işini kurmak isteyenlere hibe ve destek programları ile maliyetlerinin 30 bin liraya kadarlık kısmını karşılıyor. Ayrıca belirli sürede işyerinizin elektrik, su, internet, kira gibi giderlerinize de ortak oluyor.

Bu teşviklerden faydalanmak isteyen sizler ilk önce ‘’Girişimcilik’’ adı altında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi’nin (KOSGEB) düzenlediği kurslara katılmanız gerekiyor. 32 saatlik ücretsiz kurslara katılmanız ve eğer hibe programı kapsamında işyeri açmak istiyorsanız girişimci sertifikasını sahip olma şartını gerçekleştirmeniz gerekiyor. Girişimci sertifikasını aldıktan sonra açacağınız işyeri hakkında detaylı bir dosya hazırlayıp KOSGEB’e sunmanız gerekiyor.

Kurulun eğer açacağınız işyeri hakkında olumlu bakar ise gerekli belgeler alınıp işlemlere başlanılabilecek.Belgelerin temin edilmesinden sonra KOSGEB tarafından işyerinize harcadığınız ofis gibi gerekli eşyaları faturalandırıp sunarak hibe desteği kapsamına girebilirsiniz. 50 bin liraya kadar KOSGEB tarafından sizlere geri ödemesiz hibe desteği sunuluyor. Fakat kişinin bu kapsam tarafına girmesi için son bir yıl içerisinde hiçbir şirkete sahip olmaması ve bir şirkette yüzde 50’den fazla hisseye sahip olmaması gerekiyor.  Gerekli bilgileri almak için ise en yakın KOSGEB merkezine gitmeniz yeterlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ