İş İlanları – Banka Sınavları

İŞKUR’dan 3 Bin 775 Kişiye İş Sahibi Olma Şansı…

İŞKUR, geçtiğimiz günlerde bünyesine beş farklı ilde toplam 3775 işçi alacağını belirtti. Bunu duyan vatandaş geçici olarak olsa da işsizlikten kurtulacağı umudu ile gerekli koşulların neler olduğu hakkında araştırmalara başladı.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, şu sıralar yoğun işsizlik ile başa çıkabilmek ve bazı bölgelerde yeni iş olanaklarının gerçekleşmesi için geçici işçi alımı gerçekleştiriyor. Bu sayede geçici de olsa işe alınan kişiler için asgari ücret ödenecek ve sigortalı çalışan olarak işe alınacaklar. İşe alınacak kişilerin nereden ve hangi miktarlarda alınacağını da açıklayan TÜİK’in listesi şu şekilde: Giresun’dan 50, Gümüşhane’den 25, Şırnak’tan 400, Diyarbakır’dan 3000 ve Mardin’den ise işe alınacak sayısı 300 kişi olarak belirtildi. Bu illerde toplamda 3775 kişinin geçici iş sahibi olacağı belirtildi. Başvuru yapacak olan kişiler illerinde bulunan İşkur İl Müdürlüğü’ne gidebilir ya da www.iskur.gov.tr adresinden başvurulara ulaşabilirler.

Toplum Yararına Program yani TYP Ne Anlama Geliyor?

Adından da anlayacağınız gibi TYP, toplum yararına çalışan işsizlik gibi olumsuz durumların çoğaldığı dönemlerde insanların yararlanabilmesi için bazı koşullar dahilinde kişilere iş imkanı sunan bir programdır. İŞKUR tarafından desteklenen bu program dahilinde istihdamın bazı bölgelerde genişletilmesi amaçlanıyor. Böylece vatandaş geçici de olsa iş imkanına sahip oluyor ve iş piyasalarına daha kolay adaptasyon sağlayabiliyor.

İlanın Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ