İş İlanları – Banka Sınavları

İş-Kur Bu İlde Bin Kişiyi İşe Alacak

İŞKUR’dan yapılan açıklamaya göre çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek üzere bin kişi işe alınacak.

Nevşehir merkez ve ilçelerde, çeşitli kamu kurumlarında istihdam edilmek üzere 8 ay süreli bin kişi işe alacak.

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde vatandaşlara kolaylık sağlamak için kolları sıvayan İŞKUR, 8 ay süreli bin kişi istihdam edecek.

İŞKUR İl Müdürü İlhan Temel, yaptığı açıklamada, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde ve toplum yararına istihdam gerçekleştirdiklerini söyledi.

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında bu yıl il merkezi ve ilçelerde çeşitli kamu kurumlarında geçici süreyle istihdam edilmek üzere bin kişi işe alacaklarını belirten Temel, “Bu kapsamda alacağımız bin kişi, merkez ve ilçe belediyelerinde, milli eğitim müdürlüklerinde, müftülüklerde, kaymakamlıklarda, özel idarede, tarımda ve üniversitede istihdam edilecek” dedi.

 Başvurular 5 Ekim´de başlayacak. İşe yerleştirme ise 15-20 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İstihdam edilen bin kişi 2016 yılı haziran ayının 15´ine kadar çalışacak.  

Projelere başvuru şartları için aşağıdaki görsele tıklayın.

19-65 yaş arası herkesin müracaat edebileceği iş için öncelik iş gücü piyasasında iş bulmakta zorluk çeken 35 yaş üstü kişilere, eski hükümlülere, engellilere ve bayanlara verilecek.

İstihdam edilecek kişilere asgari ücret ödeneceği belirtilirken, bu proje için İŞKUR´un 16 milyon TL bütçe ayırdığı bildirildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ