İş İlanları – Banka Sınavları

İŞ BAŞVURUSUNA GİDERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

İş başvurusu birçoğumuzun kabusu olurken birçoğumuz ise bazen daha rahat davranabiliyoruz. Özellikle rahat davranamayan kişiler için verilen birçok pratik bilgi iş başvurularını daha rahat geçirmelerine ve böylece de başvurularda başarılı olmalarına yardımcı olmuştur. Kısa zaman içerisinde öğrenilmesi gereken birçok konu iş hayatı boyunca da her zaman yardımcı olmuştur.

İş başvurusuna giderken nelere dikkat etmeliyiz?

Bu sorumuzun cevabına bakacak olursak sizlere maddeler halinde başlıklar çıkartabiliriz. Bu başlıkları harfiyen uygulayabilir ve uyguladığınız bu başlıklar sayesinde de belki de hayalinizde bir işe kavuşabilirsiniz. İlk olarak nelere dikkat etmeniz gerektiğini başlıklar halinde kısa bir şekilde özet olarak geçelim.

– HEYECAN YAPMAYIN,
– KENDİNİZ OLUN, DOĞAL DAVRANIN,
– KIYAFETLERİNİZE ÖZEN GÖSTERİN,
– ESKİ İŞİNİZDEN BAHSETMEYİN,
– SORULAN SORULAR HARİCİNDE CEVAPLAR VERMEYİN,
– MERAKLI GİBİ GÖRÜNÜN,
– GÖZ İLETİŞİMİNİZİ KAYBETMEYİN,
– SES TONUNUZU İYİ AYARLAYIN.

Bu yukarıda vermiş olduğumuz konulara dikkat edecek olursanız iyi bir iş görüşmesine sahip olabilirsiniz. Özellikle çok istediğiniz bir iş var ise yukarıda yer alan maddeleri harfiyen yerine getiriniz.

HEYECAN YAPMAYIN

Mülakatlarda veya sadece iş görüşmelerinde bile heyecan yapmak kesinlikle yasaktır. Heyecan yapan herkesin ilk etapta elendiğini ve diskalifiye olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu sebepten dolayı ilk olarak sakin olmalı ve kesinlikle karşı tarafa heyecanlandığınızı belli etmemelisiniz. İK uzmanları karşılarında heyecanlı birisini gördükleri zaman üzerine gider ve bu sayede kişinin ne kadar dayanıklı olduğunu ve zorluklarla nasıl mücadele ettiklerini görmek isterler.

KIYAFETLERİNİZE ÖZEN GÖSTERİN

Bu konuda uzmanlar genellikle renklerden bahseder ve size bazı renkleri giymenizi tavsiye ederler. Bizler burada sizlere şu renkleri giyin gibi konulardan bahsetmeyeceğiz. Nasıl rahat ediyorsanız ve hangi renk sizin daha çok hoşunuza gidiyor ise o renkleri tercih edin. Kısacası doğal olun. Karşı tarafa yapmacık olmadığınızı ve doğal birisi olduğunuzu inandırın. İlk olarak da kendinizle ne kadar mutlu olduğunuzu kıyafet ve giyiminizden belli edin.

SORULAN SORULAR HARİCİNDE CEVAPLAR VERMEYİN

Size sorulan sorular haricinde herhangi bir konuda cevap vermeyin. Çünkü burada pot kırma olasılığınız oldukça yüksektir. Pot kırma ihtimaline karşı biraz daha sessiz olun ve sadece sorulan sorulara cevap verin. Sizi yanıltmak veya sizden farklı cevaplar almak adına çapraz sorular sorulabilir. Bunlara karşı daha dikkatli olmalı ve bu sorulara önceden hazırlık yapmanız gerekmektedir.

Haberin Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ