İş İlanları – Banka Sınavları

İnfaz Koruma Memuru Başvuru Alımları Başladı! İşte Aranan Şartlar

İnfaz Koruma Memuru Başvuru Alımları Başladı! İşte Aranan Şartlar

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, 26 Temmuzda, 1534 infaz ve koruma memurluğu öğrencisi almak için ilana çıkmıştı. Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevfikevleri Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatı’na 1534 kişiyi İnfaz ve Koruma Memuru alacağını duyurdu. Başvurularda lisans mezunları için 2014-KPSSP3, önlisans mezunları için 2014-KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2014-KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak şartı aranacak. İnfaz koruma memuru 6 Ağustos – 14 Ağustos arası başvuruları başladı.
BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

Başvurular ilan metninde yer alan Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlıklarına yapılacak. Buraya gidemeyen adaykar kendi bulunduğu yerlerdeki Cumhuriyet Başsavcılıklarına da müracaat edebilecektir. Başvurular 06 Ağustos 2015 günü başlayıp, 14 Ağustos 2015 günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

BAŞVURUDA İSTENECEK BELGELER

a) EK-2 Başvuru formu,
b) Öğrenim belgesinin fotokopisi,
c) Merkezi sınav (KPSS) sonuç belgesinin fotokopisi,
d) Son altı ay içinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf,

HER ADAY SADECE BİR ADALET KOMİSYONUNA BAŞVURABİLİR. BİRDEN FAZLA BAŞVURU YAPANIN, BAŞVURUARI GEÇERSİZ SAYILACAK

Sınav ilanında yer alan açıklama şu şekildedir:

“Adaylar infaz ve koruma memurluğu öğrenciliği için sözlü sınav ve mülakatı yapacak komisyonlardan sadece birini tercih etmek suretiyle başvuruda bulunabileceklerdir. Birden fazla komisyona başvurulması durumunda başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi öğrenciliğe kabul edilmeyeceklerdir.

Adaylar farklı unvanlara ilişkin personel alımına yönelik ilanda aranan şartları taşımaları halinde; ayrı ayrı bu unvanlar için de aynı veya farklı adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına başvuru yapabileceklerdir.”

İlanın Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Advertisment ad adsense adlogger