İş İlanları – Banka Sınavları

İnfaz Koruma Memuru Adayları (İKM) Alım İlanının Yayımlanmasını Bekliyor

İnfaz Koruma Memuru Adaylarının, göreve yeni başlayan Adalet Bakanından, İnfaz Koruma Memurluğu için yapılacak olan alım ilanının yayımlanmasının gecikmesinden dolayı doğan mağduriyetlerinin giderilmesi yönündeki taleplerine ses olmak istiyoruz. 

İnfaz Koruma Memuru Adaylarının, göreve yeni başlayan Adalet Bakanından, İnfaz Koruma Memurluğu için yapılacak olan alım ilanının yayımlanmasının gecikmesinden dolayı doğan mağduriyetlerinin giderilmesi yönündeki taleplerine ses olmak istiyoruz. 

Bir önceki Adalet Bakanı Bekir Bozdağ‘ın geçtiğimiz aylarda Adalet Bakanlığının personel alımlarına yönelik yapmış olduğu önemli açıklamalarda, 2017 yılında 5 bine yakın zabıt katibi ve İnfaz Koruma Memuru alımının yapılacağını ifade etmişti. Kabine de gidilen revizyonla beraber göreve gelen Abdülhamit GÜL‘ün bu alımlarla ilgili henüz bir açıklama yapmaması adayları haklı tedirginliğe itmektedir. 

Özellikle adliyelerin zabıt katibi personel eksikliğinin aşikar olduğu bir gerçek iken, buna ilaveten mübaşir eksikliğinin de unutulmaması gerektiği görülüyor. Kaldı ki önceki aylarda Adalet Bakanlığı  hem İnfaz Koruma Memurluğu hemde Mübaşir ve şoför alımı için yeni alımlar yapılacağına dair görüşleri basına yansımış durumda. Adaylarda bu süreç içerisinde oluşan ortak beklenti ise; Adalet Bakanlığı bünyesinde 5 bine yakın İnfaz Koruma Memuru, Zabıt Katibi, Mübaşir ve şoför alımı gerçekleştireceği yönünde. 

İNFAZ KORUMA MEMURU ADAYLARININ TALEPLERİ

Adalet Bakanlığı alımıyla ilgili adayların ortak taleplerini paylaşıyoruz.

Adaylar sosyal paylaşım platformları (Twitter ve Facebook) ile web sitemize ulaştırdıkları yorum ve geri bildirimlerde Adalet Bakanlığına geciken ilan yayımlanmasıyla ilgili seslerini duyurmak istediklerini ifade ediyorlar. Adaylar yapılması beklenen açıklamanın gecikmesinden duydukları rahatsızlıkları yaptıkları yorum ve geri bildirimlerde yüksek sesle deli getirdiler.

GuncelSayfam.Com olarak yeni Adalet Bakanımızdan şimdiki Başbakan Yardımcımız Bekir BOZDAĞ’ın yapmış olduğu personel alımlarına ilişkin açıklamalar ışığında süreci hızlandıracak talimatları vermesini talep ediyoruz. İlaveten sizlerde Adalet Bakanlığı personel alımıyla ilgili görüş ve taleplerinizi dile getirmek isterseniz sayfanın alt kısmından yorum yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ