İş İlanları – Banka Sınavları

İhlas 1.000 Kişiyi İşe Alacak

Türkiye’de kapıdan kapıya pazarlamayla öne çıkan İhlas Pazarlama, 1.000 yeni kişiyi istihdam edeceğini açıkladı. 27 yıllık bir firma olan ihlas Pazarlama’nın, şuan hali hazırda 5 bin 500 çalışanı bulunmaktadır.

Bugüne kadar 15 milyon kişiye su arıtma cihazı, elektrikli şofben, elektrik sobası ve temizlik robotu satan firma büyümek için düğmeye bastı. Bu amaçla teknoloji sektörünün deneyimli isimlerinden Orhan Korkusuz’u Genel Müdürlük görevine getirdi.

Korkusuz, yeni dönemde yeni bir atak içinde olacaklarını belirterek, bine yakın kişiyi istihdam etmeyi hedeflediklerini söyledi. Yeni dönemde İhlas mağazalarının İhlas Evim olarak yeniden revize edileceğini de açıklayan Korkusuz, şirketin 400 milyon TL olan yıllık cirosunu da üç yıl içinde 1 milyar TL’ye çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

Mağazaya yeni konsept yolda

Korkusuz, 27 yıllık bir firma olduklarını ve 5 bin 500 çalışanları bulunduğunu anımsatarak, “Bugüne kadar 5 milyon elektrik sobası, 10 milyon elektrikli şofben sattık. 15 milyon kişiye ulaştık. Kapıdan kapıya pazarlama alanında bizim yanımıza yaklaşabilen bir firma yok. Mağazalarımızı ‘İhlas Evim’ konseptiyle yeniliyoruz. Ancak mağazalar bizim işimizin sadece yüzde 3’ü. İşimizin yüzde 97’si kapıdan kapıya satış. Ama biz kapıları gidip çalmıyoruz. Randevu alarak gidiyoruz. Bu alanda da çalışacak yeni bin eleman arıyoruz” dedi.

Satış modelleri arasında online’ı da kattıklarını dile getiren Orhan Korkusuz, ancak bu yolla müşteriye erişimi sağladıklarını aktardı.

[info]İhlas Pazarlama Genel Müdürü Orhan Korkusuz Milliyet gazetesine yaptığı açıklamada yeni bir atak içinde olacaklarını belirterek, bine yakın kişiyi İhlas Evim çatısı altında istihdam etmeyi hedeflediklerini söyledi. [/info]

İki temel ürünleri olan temizlik robotu ve su arıtma cihazı satışında 3 bin kişinin çalıştığını belirten Orhan Korkusuz, “Bu ikisi ana ürün grubumuz. Her iki alanda da pazarın açık ara lideriyiz. Biz genelde referansla satış yapıyoruz, izin ve randevu alınan evlere akşam konuk oluyoruz. Ev halkına ürünümüzü tanıtır sonra da satış yaparız. Bir evde en fazla 1.5 saat zaman geçiririz. Bu iki ürün için çalışan insanlar ayrı. Ana ürünlerimiz bunlar. Bir de Aktif Dağıtım denilen bölümümüz var. Burada da küçük ev aletleri, sobalar, şofben gibi ürünler yer alıyor. Ayrıca her markanın her tarz ürününü de buradan pazarlıyoruz” diye konuştu.

[info]İhlas Pazarlama Genel Müdürü Orhan Korkusuz’un açıkladığı 1.000 Kişilik personel alımının tarihi belli olduğundan facebook profilimiz olan https://www.facebook.com/bankasinav  adresinde duyuracağız. Eğer bu alımla ilgileniyorsanız bizi https://www.facebook.com/bankasinav facebook adresinden takip ederek alım tarihleri belli olur olmaz ilk siz öğreneceksiniz. [/info]

Kaynak: Milliyet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ