İş İlanları – Banka Sınavları

Hükümet Sözcüsü Açıkladı: Gençlerin Gss Borçları Silinecek

Bu akşam toplanan Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, gençlere büyük bir müjde verdi.

Birçok konuya değinen Kurtulmuş, sigorta prim borçlarına ilişkin gençleri sevindirecek bir açıklama yaptı: “Gençler için 25 yaşın altındaki sigorta prim borçları silinecek.”  3 ay içinde verdiğimiz sözleri gerçekleştirmek için son çalışmalarımızı Meclis’e gönderiyoruz. Böylelikle verdiğimiz sözleri yüzde 100 yerine getirmiş olacağız.

SİGORTA PRİM BORÇLARI SİLİNECEK

Gençler için 25 yaşın altındaki sigorta prim borçları silinecek. Ayrıca 52 maddelik reform paketi ise Meclis’e sevk edildi.

EN KISA ZAMANDA YASALAŞACAK

Lise ve üniversite öğrencilerinin staja özendirilmesi, çıraklık eğitiminin altyapısının güçlendirilmesi, meslek liselerinden üniversiteye girişte öğrencilerimize ek puan verilmesiyle igili düzenlemelerin yapılması, özel mesleki ve teknik anadolu liselerinin atölye ve laboratuvarlarında üretim ve satış yapılabilmesinin zemininin hazırlanması gibi. Bunlar bir kısmı. Bugün yürürlük maddeleriyle birlikte 52 madde olan bu paket TBMM’ye sevk edildi ve ümit ediyoruz ki en kısa zamanda yasalaşacaktır.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ