İş İlanları – Banka Sınavları

Hazine Müsteşarlığı 20 Memur Alımı Yapıyor

Hazine Müsteşarlığı tarafından duyuruya çıkılan Hazine Müsteşarlığı 20 Memur Alımı Yapıyor başlıklı ilanlarında yer alan bilgilere göre, Hazine Müsteşarlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere çok sayıda açık iş pozisyonuna personel alımı yapılacağı öğrenildi. Hazine Müsteşarlığı 20 Memur Alımı Yapıyor alımıyla ilgili yayımlanan ilanda yer alan bilgilere göre hangi pozisyonlar için personel alınacağı ve diğer alım şartları hakkında ki merak edilen bilgiler için haber detayını inceleyiniz.

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı memur personel alımı yapacağını belirtti.  Hazine Müsteşarlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek amaçlı farklı kadrolarda memur personel alımı gerçekleştirecek. Alım ilanları iki farklı duyuruda yapılmış olup alım kadrılarıda farklıdır. Hazine Müsteşarlığı bünyesine toplamda 20 memur alımı yapacak. Detaylar aşağıdaki gibidir.

İLANIN DETAYLARI:

Hazine Müsteşarlığı ilk yayımladığı ilena ile bünyesine 4 kişilik boş kadro ile Stajyer Hazine Kontolörü alacak. Adaylardan  2017 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP48 puan türünden en az 80 puan almış olmak ve ÖSYM tarafından 2016 veya 2017 yılında yapılan Yabancı Dil Sınavından İngilizce, ALmanca veya Fransızca dillerinden C seviyesinde puan almış olmak ve özel olarak, ) En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki fakülte veya dört yıllık yüksekokulların birinden mezun olmak şartları aranır.

Hazine Müsteşarlığı 20 Memur Alımı Yapıyor

Hazine Müsteşarlığı 20 Memur Alımı Yapıyor

Bir diğer ilana göre ise, 16 kişilik boş kadro ile Genel İdare Hizmetleri sınıfından 8 inci ve 9 uncu derece Hazine Uzman Yardımcısı alınacaktır. Alımlar farklı alanlarda olmak üzere, İktisat 5, Maliye 3, Hukuk 2, Endüstri Mühendisliği 1, İnşaat Mühendisliği 1, Matematik 2 ve İstatistik 2 kişi olmak üzere alım alanları bu şekildedir. Buna göre adaylar yapılacak olan Uzman Yardımcılıpı sınavına katılabilmeleri için alım yapılacak alanlarda En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerden veya bunlara denkliği olan ve YÖK tarafından onaylanmış olan yurtdışı veya yurtiçi fakültelerden mezun olmuş olmak, 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 75 puan almış olmak ve 2016 veya 2017 Yabancı dil sınavlarından İngilizce, Amanca veya Fransızca dillerinden en az C seviyesinde puan almış olmak şartları aranır.

İlanın Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.