İş İlanları – Banka Sınavları

Halk Sağlığı Müdürlüğü KPSS Şartı Olmadan Sağlık Personeli Alacak

Sağlık Bakanlığına bağlı Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından aile hekimliği uygulamasında görev yapmak üzere sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. Alınacak olan aile sağlığı elemanının Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmasına gerek olmamakta ve KPSS şartı aranmamaktadır. Peki toplam kaç personel alınacak? Kimler başvurabilir? Başvuru yapacak olan adayların hangi bölümlerden mezun olması gerekmektedir.

Kimler Başvurabilir

Sağlık Bakanlığı bünyesinde bağlı Konya Halk Sağlığı müdürlüğünden yapılan açıklama da aile hekimliği uygulamasında görev yapmak üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartı olmadan sağlık personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Peki bu kadroya kimler başvurabilir?

Başvuru yapacak olan adayların en az ortaöğretim mezunu olması gerekiyor ve ebelik, hemşirelik, sağlık memurluğu (Toplum Sağlığı) acil tıp teknisyenliği bölümlerinden birinden mezun olması gerekmektedir. Bu bölümlerden mezun olmayan adaylar Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere başvuru yapamaz.

İlanın Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ