İş İlanları – Banka Sınavları

Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı Müfettiş Yardımcısı Alacak 2015

İş arayan memur adayları bu haber sizi yakından ilgilendiriyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı hukuk, İİB., iktisat, işletme, siyasal bilgiler mezunu 10 müfettiş yardımcısı alacak. Peki bu alıma başvuru şartları neler? Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Alım İlanı ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde….

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Müfettişi olarak yetiştirilmek amacıyla çeşitli öğrenim dallarından mezun adaylar arasından giriş sınavı (yazılı ve sözlü) ile 10 Müfettiş Yardımcısı alacak.

Yapılacak sınavla ilgili olarak;

Yazılı sınavda başarılı olabilmek için, her sınav grubundan 100 tam puan üzerinden en az 50 puan alınması ve tüm sınav gruplarının ortalama notunun en az 70 puan olması gereklidir. Yazılı sınavda başarılı olan adaylardan en yüksek puan alan adaydan başlanarak, 40 aday sözlü sınava çağrılacaktır.

SINAV BAŞVURUSU:

Başvurular 23 Ekim-05 Kasım 2015 tarihleri arasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (www.gtb.gov.tr) internet sayfasından elektronik ortamda yapılacaktır.

Sınava girmek isteyenler; Bakanlığın internet sayfasındaki Aday Bilgi Formunu doldurmak suretiyle başvuracaklardır.

Giriş Sınavı önce klasik usulde yazılı, ardından sözlü olmak üzere iki aşamalı olarak Ankara’da yapılacaktır.

Giriş Sınavının yazılı bölümü 28-29 Kasım 2015 (Cumartesi ve Pazar) tarihlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturum halinde yapılacaktır. Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava giremezler.

Yayınlanan İlan Kılavuza Ulaşmak İçin Aşağıdaki Görseli Açınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ