İş İlanları – Banka Sınavları

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Memur Alımı

Gümrük ve Ticaret Müfettiş Yardımcılığı kadrosuna toplamda 23 memur personel alacaktır. Alınacak adaylar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının yapacağı Yazılı ve sözlğ giriş sınavına katılarak başarılı olan adayların kadro işlemleri gerçekleşecektir.

Başvuruda bulunmuş olup sınava gireceklerin isim listesi, sınav giriş tarihi ve saati 11 Kasım 2016 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığının resmi internet sitesinde yayımlanacaktır. Giriş sınacının yazılı bölümü 26 Kasım 2016 tarihinde ve 27 Kasım 2016 tarihinde ANKARADA yapılacaktır.

Öncelik sınava katılmak isteyen adaylar aşağıda ki verilmiş olan genel niteliklere uygun olmaları gerekmektedir.

GENEL ŞARTLAR:

657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki yer alan şartları taşıyan adaylar,
En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, iktisadi ve idarî bilimler fakülteleriyle bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul olunan yurtiçi ya da yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birini bitirmiş olmak.
Sağlık Durumu her türlü iklim şartlarında, yolculuk yapmaya, görevini devamlı yapmasına engel olmıyacak olan adaylar,
Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olan adaylar,
2015 veya 2016 yıllarında A Grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP51 puan türünden 80 ve üzeri puan almak kaydıyla, başvuruda bulunanlardan en yüksek puan sıralamasına göre ilk 460 aday arasında bulunmak. Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.

İlanın Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ