İş İlanları – Banka Sınavları

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 3071 Personel Alınacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk ÇELİK, yaptığı açıklamayla beraber Bakanlık bünyesine 3071 personel alımı yapılacağını söyledi. Geçtiğimiz hafta mecliste konuştuğu esnada memur alımına ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Çelik, kısa süre içinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına 3071 personel alımı yapılacağını söyledi.

Mecliste bakanlıkların bütçelerinin görüşmeleri esnasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının bütçe görüşmeleri yapılırken mecliste konuşma yapan Faruk ÇELİK, atama bekleyenleri yakından ilgilendiren müjdeyi de vermiş oldu. Alım yapılacak personel sayısına ilişkin de bilgi veren Bakan Çelik, “Son olarak diyorum ki 72.515 personelle bütün bu çalışmaları yürütüyoruz. Buradan gıda mühendislerine, ziraat mühendislerine, veterinerlere söylüyorum, 2071 personeli de şimdi alacağız. Mühendislerimizi bu kısa dönem içerisinde alacağız. (AK PARTİ sıralarından alkışlar) Ayrıca bize ilgili kuruluşlar çerçevesinde de bin tane elemanı alacağımızı belirtiyorum.

3071 Kişilik Memur Alımına İlişkin olaraksa;

Soru Cevap Kısmında şu açıklamayı yaptı : “Öncelikle atama müjdesi bekleyen 2.071 gıda, ziraat, veteriner, harita mühendisi personelin bu yıl içerisinde alınacağını, 1.000 sözleşmeli personelin de ilgili kuruluşlara alınacağını bütçe vesilesiyle ifade etmek istiyorum.”

Bakan Çelik tarafından alımı yapılacak bölümlere ilişkin yapılan açıklama ise şu şekilde; 
GTHB’nin alacağı personellerin unvan bazında dağılımı da açıklandı. Veteriner hekim, ziraat mühendisliği, gıda mühendisliği, su ürünleri ve balıkçılık teknolojisi mühendisi, harita mühendisliği, ziraat teknisyeni-teknikeri, veterine sağlık teknisyeni-teknikeri ve ihtiyaç duyulan diğer personeller.

BAKAN FARUK ÇELİK’İN AÇIKLAMALARININ KISA ÖZETİNE AŞAĞIDAKİ SONRAKİ SAYFA BUTONUNA TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ