İş İlanları – Banka Sınavları

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2 BİN Personeli Ne Zaman Alacak?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in açıklamalarının ardından Bakanlığın 2 Bin yeni personel istihdamını sonuçlandırması bekleniyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’nda değişiklik öngören kanun tasarısı ile ilgili hükümet adına söz almıştı. 2014 yılı içinde yaklaşık 500 personel aldıklarını, 2015 yılı için Maliye Bakanlığı’ndan 2 bin kadro talep ettiklerini söylemişti.

Talep edilen 2 bin kadroyla ilgili;

  1. Sayın Bakanın 2 bin kadro talep edeceğiz şeklinde bir açıklama yapmaması daha faydalı olacaktı. Çünkü bu açıklamanın ardından adaylara hiçbir bilgilendirme yapılmamıştır.
  2. 2 bin kadro talebi açıklamasının ardından atama bekleyen adaylara şartlara göre ” 2 bin kadro onaylandı/onaylanmadı/onaylanacak” şeklinde bir bilgilendirme yapılmalıydı.
  3. 2 bin kadroyla ilgili Bakanlığın adaylara bilgilendirme yapması faydalı olacaktır. Kadrolu mu sözleşmeli bir alım planlanmaktadır yoksa 2 bin kadro ataması hiç olmayacak mıdır?
  4. GTHB bir açıklama yapmıyorsa Maliye Bakanlığı bir açıklama yapmalıdır. 2 bin kadro talebi olmuş mudur? Kadro onaylanacak mıdır?
  5. Hükümet yetkililerinin umut verici açıklamalarının gerçeğe dönüşmesi için atama bekleyen adaylara net mesajlar verilmelidir. Binlerce Veteriner Hekim, Ziraat Mühendisi, Gıda Mühendisi Bakanlığın 2 bin atamasını umutsuzca beklemektedir.

[notice]SONUÇ: 2013 yılında Bakanlığın 6 bin sözleşmeli personel talebi 30/05/2013 tarihinde DPB’ye sunulmuş ancak 6495 Sayılı Kanun gerekçe gösterilerek 6 bin kadro talebi ertelenmişti. 2015 yılının başlarında da 2 bin kadro talebi hangi gerekçelerle bekletilmektedir, bilemiyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı, 1000 BESYO mezununun ataması için Maliye Bakanlığı’nın onay verdiğini açıklayıp BESYO mezunlarına bayram müjdesi vermişti. Aynı şekilde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın da atama bekleyen mühendis ve veteriner hekimlere bayram müjdesi vermesi yerinde olacaktır.[/notice] (memurlar.net)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. damla dedi ki:

    eee hadi… bekliyoruz bu açıklamayı… 🙁

BİR YORUM YAZ