İş İlanları – Banka Sınavları

En Yüksek Maaş Alan 10 Memur Kadrosu

Kamu kurum ve kuruluşlarında yer alan memur kadrolarında görev alanlar için aylık maaş ödemesi hesaplanırken aynı ünvanda yer alanlar için farklılık gözetilmezken farklı ünvanlar arasında ve bazı özellikli kurumlarda görev kadro memurları içinse farklı kalemlerden ödemeler yapılabilmektedir.

Kamu çalışanları hakkında geçerli olan düzenlemelere göre; kadro unvanları, dereceleri, hizmet süreleri, görev yaptıkları il ve benzeri özellikleri aynı olmasına rağmen, sadece görev yaptıkları kurumların farklı olmasından dolayı Devlet memurları arasında aylık gelir bakımından yaklaşık 1.116 TL’ye kadar fark görülebilmektedir.

Hangi kurumlarda çalışanların aylık geliri daha fazla?

Devlet memurları hakkında “eşit işe eşit ücret” yaklaşımıyla belirlemeler yapıldığı ileri sürülürken, aynı düzeydeki memurlar arasında zam ve tazminatlar bakımından farklı belirlemelere gidilmesinin yanı sıra, belediyeler ile il özel idarelerinde görev yapan Devlet memurlarına ilave tazminat ve ikramiye ödemesi yapıldığı da görülmektedir.

Belkide bu haber tercihlerinizde kararınızı yeniden gözden geçirmenize neden olabilir.

En Yüksek Maaş Alan 10 Memurluk ÜNVANLARI ve MAAŞ bilgileri için aşağıdaki görsel anlatım Fotoğraflarının üzerine tıklayınız.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ