İş İlanları – Banka Sınavları

EN ÇOK PERSONEL ELEMAN ALACAK OLAN SEKTÖRLER

Ülkemizde çok sayıda sektör bulunmakta ve her biri kendi ihtiyacı doğrultusunda alımlar yapmaktadır. Özellikle alım yapan birçok büyük sektör alımlarının önemli olduğunu düşünmekte ve işinde tecrübeli kişileri seçmektedir. Bu sebepten dolayı da başvuruda bulunacak olanların seçecekleri sektörlerde belirli tecrübeler sahip olmaları son derece önemlidir. Aksi halde iş bulamayan veya başvurduğu işten olumlu dönüş alamayanlar mutsuz olabiliyorlar. En çok personel eleman alacak olan sektörler ise belli oldu. Bu sektöre baktığımız zaman ise birçoğumuzun bildiği sektörler karşımıza çıkmaktadır. Fakat en önemlisi bu sektöre nasıl girileceği diyebiliriz.

EN ÇOK PERSONEL ELEMAN ALACAK SEKTÖRLER BELLİ OLDU

– PERAKENDE,
– EĞİTİM,
– ÜRETİM,
– TURİZM – OTELCİLİK,
– HİZMET,
– BİLİŞİM,
– BANKACILIK – FİNANS,
– SAĞLIK,
– ARAŞTIRMA,
– HALKLA İLİŞKİLER.

Yukarıda yer alan sektörlerin büyük bir bölümü daha çok üniversite mezunlarını veya öğrenci ya da yeni mezunları tercih etmek istiyorlar. Fakat üniversite mezunlarının da büyük bir bölümü bu sektörlerdeki gereksinimleri maalesef karşılamamaktadır. Bu nedenle yukarıda yer alan sektörlerde bazen eleman personel bulmakta zorluk çekebiliyorlar. Alımlara katılanların büyük bir bölümü de aynı zamanda lise mezunu kişiler olmaktadır. Lise mezunu olanlarında rahatlıkla iş bulabildiği bu sektörlerde, kesinlikle iş konusu sıkıntı olmamakta ve eğer ki tecrübe var ise daha kolay bir hale gelmektedir.

PERAKENDE

Perakende sektöründe en çok tercih edilen kişiler her zaman olduğu gibi yine, mağaza satış danışmanları, gizli müşteriler ve kasiyerler olmaktadır. Bunların alımını çok fazla yapan perakende sektörü, bu alımlar karşısında uzun vadeli eleman bulmakta zorlanmaktadır. Bu sektörlere girenlerin genellikle kısa süreli veya dönemsel olarak çalıştığını ifade eden sektörün önde gelenleri, zamanla bu sektörde de boşluklar oluştuğunu bildirmektedirler.

Haberin Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ