İş İlanları – Banka Sınavları

Emekliye yılda bir kez bayram ödemesi geliyor

Yaklaşan 1 kasım genel seçimlerinden hemen önce emeklilerin yüzünü güldürecek yeni bir haber kulislere bomba gibi düştü. Milletvekili adaylarını vitrine çıkaran AK Parti, Seçim Beyannamesi’ni ise 4 Ekim’de açıklayacak.

Beyannamede, sosyal hayata ve vatandaşın günlük yaşamına yansıyacak müjdeler yer alacak. Buna göre, emeklilere, yılda bir kez bayram ödemesi yapılması gündemde.

Bunun yanısıra 1000 TL ile bin 100 TL arasında maaş alan emeklilerin maaşları bin 100 TL’ye tamamlanacak. Kredi borcu olan emeklilere kolaylık getirilecek.

ÜNİVERSİTELİYE İŞSİZLİK PARASI

Üniversite mezunlarına işsizlik ödemesi yapılması, her evde bir sigortalı olması gibi adımlar da beyannameye yansıyacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından duyurulacak beyannamede, yeni anayasa başta olmak üzere başkanlık sisteminin de yer alması bekleniyor.

AK Parti kurmayları, esnaftan emeklilere, kadınlardan gençlere kadar sağlanacak iyileştirmeler için çalışmayı sürdürüyor.

ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLECEK

Beyannamede mevsimlik tarım işçisi kadınlar ile evde çalışan kadına sigorta sağlanması öngörülüyor.

İşverenler, yerel yönetimler ve üniversitelerin yapacakları ‘mesleki ve teknik eğitim’ açılımı da beyannamede olacak. Ayrıca, Doğu Anadolu Projesi ile 2019’da 5 milyon dekar arazinin sulamaya açılmasıyla da çiftçinin yüzü gülecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ