İş İlanları – Banka Sınavları

Elektrik Faturasında Sadık Müşteri Uygulaması Geliyor

Elektrik tüketiminde yepyeni bir dönem başlıyor. Tüketiciler faturalarını düzenli ödeyen ve ödemeyenler olarak kategorize edilecek ve ”sadık tüketici” uygulaması başlatılacak. Peki bu uygulama neler getirecek? detaylar haberimizde.. 

Elektrik Fatura ödemelerinde vatandaşlar için yeni uygulama için çalışmalar yapılıyor. Sabahın haberine göre; Elektrik piyasasında “kazan-kazan” uygulamasına geçilecek. Tüketicilerin müşteri profilleri çıkarılarak ödemelerini zamanında/geciktirmeden yapıp yapmadıklarına bakılacak. Eğer herhangi bir aksama ödememe durumu yoksa tespit edilip bu kişilere ‘sadık tüketici’ tarifesi uygulanacak.

Bu uygulamada ”sadık tüketici” tarifesine dahil edilen vatandaşların faturasını düzenli olarak yapanlar ödemesini bir ay geciktirse dahi elektriği kesilmeyecek. Bu tüketicilerden açma ve kapama ücreti alınmayacak ve faturanın son ödeme tarihi geçtiğinde tüketicilere bu durum SMS ile bildirilecek ve 5 iş günü içerisinde faturalarını ödemedikleri takdirde elektriklerinin kesileceği hatırlatılarak mağdur edinilmeyecek.

Bu uygulama süresinde müşterinin profiline bakılacak eğer tüketici 5 iş günü sonunda da faturasını ödememişse ve daha önce düzenli olarak faturasını ödeyen düzgün profilli tüketicilere ise ayrıcalık tanınacak. Sadık tüketici açma-kapama işlemine maruz kalmayacağı için 25 liralık açma kapama ücretini de ödemeyecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ