İş İlanları – Banka Sınavları

EGM 2016 Yılı 15 Bin Polis Alımı Şartları

15 Bin polis alımı tasarısı meclise sunularak şartları belli oldu. Hem yazılı hem de görsel basında çıkan haberler doğrultusunda 2016 yılı için hükümetin 15 bin polis kadrosu tahsis etmesine dair tasarısına yönelik çalışmanın meclise sunulduğu bildirildi. Böylece polis olmak isteyenler için yeni bir umut ışığı göründü. Bunun ile birlikte 2016 yılı için 15 bin polis alımının şartları ise en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Tasarının onaylanması halinde ilerleyen günlerde bu konu hakkında daha detaylı açıklamaların yapılması beklenmektedir.

“Toplumun huzurunu bozan, korku ve endişeye sebep olan suçların başında asayiş suçları gelmektedir. Bu kapsamda; polisin asayiş suçları ile mücadelesinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi, halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde işlenen suçların önlenmesine yönelik olarak sahada aktif görev yapan personel sayısının artırılması gerekmektedir. Ülkemizin konumu itibarıyla terörle mücadele birimi olan özel harekat polisinin yanı sıra toplumsal olaylara yönelik veya afet sonrası güvenlik tedbirlerinin alınmasında görev yapan çevik kuvvet birimlerimizin yeterli sayıda personele sahip olması önem arz etmektedir.

İhtiyacın karşılanamadığı veya acil tedbirlerin alınması gerektiği durumlarda diğer illerden personel takviyesi yapılmakta olup Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin ülkemiz sınırlarına yakın kesimlerinde göçmen sayılarının artması, buna bağlı olarak toplumsal ve asayiş olaylarında artış meydana gelmesi nedeniyle özellikle asayiş, çevik kuvvet ve özel harekat birimlerinde çalışan polis memuru sayısının artırılması zaruri hale gelmiştir.

Yazının Devamı için Aşağıdaki Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Fadile Turan dedi ki:

    Cani gönülden polis olmak istiyorim .neden önlisans mezunu polis olamiyor

  2. ayşe-nuray dedi ki:

    Bizde polis olmak istiyoruz önlisans mezunuyuz neden bizler de başvuru yapamıyoruz?? ve ne zaman başvurular başlar?

BİR YORUM YAZ