İş İlanları – Banka Sınavları

Dışişleri Bakanlığı Aday Meslek Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı Aday Meslek Memur Alımı

Dışişleri Bakanlığı yeni bir ilanla 50 kişilik aday meslek memuru alımı yapacağını duyurdu. Alımın detayları haberimizde.

ADAY MESLEK MEMURLUĞU GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

I. GENEL BİLGİLER

1 – Meslek Memurları, Dışişleri Bakanlığının 6004 sayılı Teşkilat Kanununda sayılan görevleri çerçevesinde, Türk dış politikasının oluşturulması ve icrasında görev, yetki ve sorumluluk üstlenen ve yurtdışında temsil görevi icra eden diplomatik kariyer memurlarıdır.

2 – Açılacak giriş sınavındaki nihai başarı sıralamasına göre, Aday Meslek Memuru unvanıyla atama yapılabilecek azami kadro sayısı 50’dir. Giriş sınavını kazananların atamaları, varsa müktesep maaş dereceleri de göz önünde bulundurularak, genel idare hizmetleri sınıfından 7 ila 9 uncu derece kadrolara yapılabilecektir.

3 – Giriş sınavı yazılı ve sözlü aşamalarından oluşmaktadır. Sınavın yazılı aşaması 7-8 Kasım 2015 tarihlerinde Ankara’da yapılacaktır.

4 – Giriş sınavına ilişkin olarak bu ilanda yer verilmemiş düzenlemeler, Dışişleri Bakanlığı Sınav Yönetmeliğinde yer almaktadır. Meslek Memurluğu hakkında ayrıntılı bilgiye Bakanlığımızın http://www.mfa.gov.tr adresli internet sayfasından erişmek mümkündür.

ADAY MESLEK MEMURLUĞU, “KONSOLOSLUK VE İHTİSAS MEMURLUĞU” VE MAAŞI HAKKINDA BİLGİ İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELE TIKLAYINIZ.

İlanın Devamı İçin Aşağıdaki Görsele Tıklayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Advertisment ad adsense adlogger