İş İlanları – Banka Sınavları

DİB sözleşmeli memur alımı yapıyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana göre Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) 22 memur alımı yapacak. Diyanet İşleri Başkanlığının merkez teşkilatlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere 22 memur alımı yapılacağı ilan edildi. Diyanet İşleri Başkanlığı 1 Tashihçi, 1 Yazma Eser Patoloji Uzmanı, 1 Yazma Eser Uzmanı, 3 Arşiv Uzmanı ve 15 Mütercim-Tercüman olmak üzere toplam 22 personel alımı gerçekleştirecek.

DİB, Arşiv Uzmanı ve Mütercim-Tercüman alımları KPSS puanları esas alınarak yapılacak. Diğer alımlar ise meslek uygulama sınavı ile gerçekleştirilecek. Adaylar başvurularını 25 Temmuz 2016 tarihi saat 16:00’ya kadar Diyanet İşlerinin resmi internet adresinde bulunan başvuru formunu doldurarak il müftülüklerine şahsen yapabilecekler. Yurtdışından sınava müracaat edecek adaylar adına istenen belgeleri getirmeleri halinde, üçüncü şahıslar başvuruda bulunabilecek.

DİB personel alımı mülakat tarihi ve yeri başvuruların tamamlanmasının ardından kurumun resmi internet sitesinden duyurulacak. Adaylar sınav giriş belgelerini aynı adresten alabilecekler. Sınava girecek olan adayların “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte T.C. Kimlik No’lu kimlik belgelerinden birini yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Tashihçi alımına başvuru yapabilmek için; Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Türk dili ve edebiyatı, edebiyat, Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği, Türkçe eğitimi, Türkçe Öğretmenliği, çağdaş Türk lehçeleri ve edebiyatları, Arap dili ve edebiyatı bölümlerinin birinden veya dört yıllık dini yüksek öğrenim mezunu olmak gerekiyor. Alanıyla ilgili literatürü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek, sınava müracaat bitiş tarihi itibari ile 40 yaşını doldurmamış olmak şartları aranıyor..

Yazma eser pataloji uzmanı alımına başvuru yapabilmek için; Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren kimya, Türk el sanatları konservasyon, restorasyon (kitap restatörü) bölümlerinden mezun olmak, sınava müracaat bitiş tarihi itibari ile 50 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Yazma eser uzmanı alımına başvuru yapabilmek için; Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Arap, Fars dili edebiyat bölümlerinden mezun olmak, sınava müracaat bitiş tarihi itibari ile 50 yaşını doldurmamış olmak şartı aranıyor.

Arşiv uzmanı alımına başvuru yapabilmek için; Yükseköğretim kurumlarının kütüphanecilik, arşiv ya da programında Osmanlı Paleografyası, Arapça, Farsça derslerine yer veren bölümlerinden mezun olmak, 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP-3 puan türünden 60 veya üzeri puan almış olmak, sınava müracaat bitiş tarihi itibari ile 40 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Mütercim-tercüman alımına başvuru yapabilmek için; Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren mütercim tercümanlık veya Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Rusça, Çince, Japonca, Korece ve Farsça yabancı dil bölümlerinin birinden mezun olmak, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Rusça, Çince, Japonca, Korece veya Farsça’dan en az B düzeyinde YDS veya dengi yabancı dil belgesine sahip olmak (Denkliklerde ÖSYM tarafından belirlenen “yabancı dil sınavları eşdeğerlikleri” dikkate alınacaktır.), 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP-3 puan türünden 60 veya üzeri puan almış olmak, sınava müracaat bitiş tarihi itibari ile 40 yaşını doldurmamış olmak şartı aranıyor.

İlanın Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ