Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından verilmiş olan ilana göre sözleşmeli olarak Devlet Opera ve Balesi toplamda 3 farklı ilanla 4 personel alımı gerçekleştirecektir.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ülke genelinde pek çok ilde bünyesinde görevlendirmek üzere yeni personeller almaktadır. Daha öncesinde Mersin ve Samsun illerinde Temmuz 2015’de alımlar yapan kurum şimdi de İzmir’de, Mersin ve Samsun illerinde bulunan Opera ve Bale kurumlarında çalışacak Personel Alımı gerçekleştirecektir. Sanatsal Yardımcı Eleman pozisyonunda görev alacak olan bu personel kadrosu için başvuru yapacakların yayınlanan ilanlara göre en az ilköğretim mezunundan – üniversite mezunu olmasına kadar çeşitli öğrenim düzeylerinde bu alımlar gerçekleştirilecektir. Ayrıca yukarıda da belirttiğimiz üzere alınacak kişi sayısı 3 farklı ilan için sadece 4 (dört) kişi olarak belirlenmiştir. Başvuru yapacak olanların bugünden başlamak üzere gerekli belgelerini en geç 22 Temmuza kadar il müdürlüğüne vermesi gerekmektedir.

Başvurular için aşağıda ilan linklerini verdiğimiz sayfalarda yer alan belgeleri tamamladıktan sonra şahsen ya da posta yoluyla yapılabilecektir.  Alınacak olan personeller sınava tabii tutulacaktır ve sınav nerede yapılacak ise bu yerlerin dikkatle okunması sizin için daha sağlıklı bir iş ilanı başvurusu yapmanızda etken olacaktır.

En az ilköğretim mezunu olanların başvuru yapabileceği ilan için tıklayınız

En az üniversite mezunu olanların başvuru yapabileceği ilan için tıklayınız

En az hem İlköğretim mezunu hem de Lisans Mezunu olanların başvuru yapabileceği ilan için tıklayınız