İş İlanları – Banka Sınavları

Devlet Demiryolları Personel Alımı Olacak mı?

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 2015 yılının Ocak ayında bir ilan yayınlamış ve bu ilanla beraber 772 işçi alımı yapacağını duyurmuştu. Ancak duyurunun üzerinden 7 ay geçmesine rağmen henüz bir alım yapılmaması tepkileri çekmeye devam ediyor. İşte ayrıntılar…

2015 yılının ilk ayının başında TCDD tarafından 772 işçi alımı yapılacağı duyurulmuştu. 2015 yılının Şubat ayı başından itibaren İŞKUR’dan başvurular alınmaya başlandı ve alınacak işçi sayısının üç katı aday başvuru yaptı. Adaylar şubat ayının başında sözlü mülakata tabi tutuldu. 6 Haziran tarihine kadar da mülakatlar yapıldı. Mülakatların tamamlanmasının üzerinden 20 gün süre geçti. Ancak hala sonuçlar hakkında bir açıklama yapılmadı.

TCDD’nin henüz açıklama yapmaması nedeni ile adaylar bu günlerde alınan KPSS tercihlerinde tercih yapıp yapmamak konusunda tereddüt ediyor. Çünkü KPSS tercihi yapmaları durumunda puanı yüksek olan adaylar yerleşebilir ama TCDD sonuçları açıklarsa adayın yerleştiği KPSS kadrosu boşa çıkar. Binlerce aday zaten sınırlı sayıda alım yapılacak olan 2015/1 KPSS tercihleri tamamlanmadan TCDD’den bir açıklama yapılmasını bekliyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ