İş İlanları – Banka Sınavları

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Erbaş Alımı 2016

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Erbaş Alımı 2016

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 24 Şubat 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki erbaş ihtiyacını gidermek üzere uzman kadrosuna erbaş alımı yapacaktır. Başvuruda bulunacak olan adaylar alt kısımda kadro bilgilerine, genel şartlara ve başvuru bilgilerine ulaşabilirler.

KADROLAR:

Topçu
Serdümen
Porsun
Deniz Piyade ( yüksek hazırlık seviyeli )
MOTORCU
ELEKTRİKÇİ
YARA SAVUNMACI
KURBAĞA ADAM (KURTARMA YÜZÜCÜSÜ)
KURBAĞA ADAM (MAYIN HARBİ DALGICI)
İKMALCİ (AŞÇI)
SIHHIYE
MEKANİKÇİ
İSTİHKAMCI (DZ. İSTİHKAM)
ŞOFÖR
DENİZ PİYADE (GÜVENLİK)
İSTİHKAMCI (İŞ MAKİNASI OPERATÖRÜ)
KADEMECİ (OTO ELEKTRİKÇİ)
KADEMECİ (DİZEL MOTOR TAMİRCİSİ)
FOTOĞRAFÇI

GENEL ŞARTLAR:

En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olan adaylar,
T.C. Vatandaşı olan adaylar,
Henüz 26 yaşını doldurmamış olan adaylar,
Halen Askerlik görevini yapmakta iken başvuran adaylar için, 20 Mart 2016 tarihi itibari ile terhislerine 6 (altı) ay ve daha az süre kalmak. (Askerlik hizmetini uzun dönem yapmakta olan erlerden 20 Eylül 2015 tarihinden sonra askerlik hizmetine başlayan adaylar başvuramaz, askerlik hizmetini kısa dönem yapmakta olan erbaş/erler için bu şart aranmaz.)
Askerlik hizmetini tamamlamış adaylar için müracaat tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 3 (üç) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (22 Şubat 2013 tarihinden itibaren terhis olanlar),
Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranlar için, 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 19 uncu maddesi hükümlerine dayanılarak hazırlanan Uzman Erbaş Yönetmeliğinde örneği bulunan “UZMAN ERBAŞ OLACAKLAR İÇİN NİTELİK BELGESİ” doldurulacaktır. Bu belgenin “Uzman Erbaş Olur” kayıtlı olması gereklidir.

Güvenlik Soruşturmasından olumlu sonuçlar alacak olan adaylar,
Yapılacak genel kültür/sayısal yetenek, uygulamalı meslek bilgisi sınavları, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri ile mülakatlarda başarılı olmak ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca belirtilen kontenjana girmek.
Askeri öğrencilik ile ilişkisi kesilmemiş olan adaylar,
Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,
Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş ve adli sicilden çıkarılmış olsa dahi, bir cürümden hükümlü bulunmamak,
Askerlik hizmeti sırasında üste hakaret, emre itaatsizlikte ısrar, mukavemet, amir veya üste fiilen taarruz, fesat ve isyan suçları ile 1632 sayılı Askeri Ceza Kanunu’nun 148’nci maddesinin birinci fıkrasında yazılı suçlardan hükümlü bulunmamak,
Kılavuzda belirtilen, alım yapılacak sınıfa uygun branş/ihtisaslarda bulunmak.
Tam sağlam olmak ve sınavlar sonrasında sevk edilecekleri Askeri Hastanelerden branşına uygun sağlık raporu almak, ayrıca sınıf özelliklerine göre TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen koşulları karşılamak ve Aşçı ve Sıhhiye sınıfı adaylar için denizaltıcılık muayenelerinden olumlu rapor almak.
Yabancı uyruklu kişilerle evlenenlerden; bu evlilikleri, 12 Mart 1997 gün ve 22931 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikte belirtilen esaslar dâhilinde Genelkurmay Başkanlığı tarafından uygun görülmeyenler ile; başvuru ile atama yapılıncaya kadar geçen süre içerisinde çeşitli nedenlerle Türk vatandaşlığından çıkartılanların başvuruları kabul edilmez/iptal edilir.

İlanın Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Advertisment ad adsense adlogger