İş İlanları – Banka Sınavları

Çeyiz Yardımı Başladı

Devlet artık gençlere evlilik desteği sağlayacak. Çeyiz hesabı uygulaması başladı. Bu uygulamadan faydalanmak isteyen evlenecek gençler, bugünden itibaren ilgili bankalara başvurabilecek.
Uygulamadan yararlanmak isteyenlerin 27 yaşından önce ilk evliliklerini yapması ve evlilik tarihinden önce en az 3 yıl hesaba düzenli ödeme yapması gerekiyor.

ÇEYİZ HESABI İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Devlet katkısı, evlilik tarihindeki birikim tutarının yüzde 20’sini ve azami 5 bin lirayı geçemeyecek. Çiftlerden kriterleri yerine getiren her bir eş devlet katkısından ayrı ayrı yararlanabilecek. Böylece evlenenler 10 bin liraya varan çeyiz desteği alabilecek. İşte çeyiz hesabıyla ilgili bilinmesi gerekenler:

HESAP NASIL AÇILACAK?

Bugünden itibaren herhangi bir zaman diliminde nüfus cüzdanıyla bankaların yurt içi şubelerine başvurulacak. Hesap, TL cinsinden mevduat hesabı veya katılım fonu olarak açılabilecek. Banka ile çeyiz hesabı sözleşmesi imzalanacak.

18 YAŞINDAN KÜÇÜKLER İÇİN DE HESAP AÇILIR MI?

Bu kişiler adına veli veya vasisi tarafından çeyiz hesabı açılabilir.

BİRDEN FAZLA HESAP AÇILIRSA NE OLACAK?

Katılımcılara sadece tek çeyiz hesabı için devlet katkısı ödenecek. Birden fazla hesap açılması durumunda bunlar birleştirilemeyecek ve katılımcının devlet katkısı için başvurduğu ilk hesaba devlet katkısı verilecek. Ortak hesaplar bu kapsamda değerlendirilmeyecek ve çeyiz hesabı bankalar arasında taşınamayacak.

Haberin  Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ