İş İlanları – Banka Sınavları

Çevre Bakanı Özhaseki: Tapu Kadastroya personel alacağız

Çevre Bakanı Özhaseki, Tapu Kadastro’ya personel alımı yapacaklarını söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bakanlık bünyesinde FETÖ soruşturmaları kapsamında görevden alınan kişilerin yeri doldurulmayacak kişiler olmadığını ifade ederek, bakanlığa yeni personel almayı düşünmediklerini fakat Tapu Kadastro’ya döner sermayeden karşılanacak şekilde personel alacaklarını açıkladı.

Bakan Özhaseki, İLBANK tesislerinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Tapuda FETÖ ile bağlantılı kişi ve kurumlarla ilgili 6 bin 595 gayrimenkulün bulunduğu belirten Özhaseki, bunların toplam değerinin 15 milyar lirayı bulduğunu bildirdi. Özhaseki’ye, “200 milyon dolarlık bir gayrimenkulun elden çıkışını da önledik’ demiştiniz. Eğer öyleyse bu neresidir? Bir de kentsel dönüşüm olarak parsel bazlı dönüşümler ortaya çıkmaya başladı. Bu riski ortadan kaldıracak nasıl bir adım atacaksınız?” şeklinde soru soruldu.Özhaseki bu soruya “Değeri bunların artabilir, değerlendirmeye tabi. O yüzden yapılı olan binalar haricindeki arsa parçalarının her birinin değerlendirilmesi bundan sonra Milli Emlak tarafından yapılacak. Milli Emlakın almış olduğu bir karar var, planlama yapmadan da satmıyorlar. Doğru bir karar. Yani arsa olarak satmıyorlar artık.

5 binliği, binliği yapılmış parsel olarak satıyorlar. Oralar daha da değerlendirebilir, daha da değerli hale gelebilir. Ancak bazı yurtlar Kredi Yurtlar Kurumunca kullanılıyor. Özel okullar vatandaşa açılıp, mahallenin okulu olarak iş yapıyor.

Bunları biraz parasal değerinin ötesinde görmek gerekir diye düşünüyorum.İkincisi, özel dikkat ve ihtimamla yakalanmış olan arazilerin, büyük değerli arazilerin bir kısmı İzmir’den, bir kısmı İstanbul’dan çıktı. Sağ olsun tapu müdürü arkadaşlarımızın özel gayretiyle bin 100 küsur kadar taşınmaz reddedilmiş oldu” ifadeleriyle cevap verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ