İş İlanları – Banka Sınavları

Bu Resim ile Gözleriniz Bozuk mu Öğrenebilirsiniz

İnternette büyük bir kargaşaya neden olan mavi/gold – siyah/gold elbise tartışması sonrasında şimdi de ortalık bu resim ile karışacak.

”Bu elbise ne renk?” fenomeni ile başlayan, hepimizin kafasını karıştıran meşhur ”elbise” resminden sonra, şimdi kendinizi bu optik yanılma fotoğrafına hazırlayın. Söylenene göre bu altta ki resime bakarak gözlük ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Daily Mail sitesindeki haberde, Massachusetts Üniversitesi Teknoloji Enstitüsü nörologları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda resimlerin için bazı dokular, kelimeler ve diğer nesneler yerleştirilen hibrid optik ilüzyonlar ortaya çıkardılar.[divider]

[quote]Altta Bulunan Resim’e Tıklayarak Büyük Halini Görebilir, Testi Tamamlayabilirsiniz.[/quote]

MITAude-Olivia-via-The-Daily-Mail

Fotoğraf: MIT:Aude Olivia via The Daily Mail

[info]Peki bu resim olayı nedir? Özet olarak, resme çok uzaktan baktığınızda eğer Marilyn Monroe’yu görüyorsanız, bir göz doktoruna görünme zamanınız gelmiş demektir.[/info]

AsapScience bu hileyi şu şekilde açıklıyor: Gözünüz ne kadar iyi odaklanıp, kontrastları fark ediyorsa, o kadar çok detay ayırt eder. Yakından baktığımızda, genel olarak Einstein’ın bıyık ve kırışıklık gibi detaylarını görebiliyoruz. Fakat resimden uzaklaştıkça eğer gözleriniz bozuksa veya görme kaybınız varsa detaylar kaybolup buğulu bir görüntü ortaya çıkıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ