İş İlanları – Banka Sınavları

BDDK Personel Alım İlanı 2016

BDDK Personel Alım İlanı 2016 ‘da 55 kişilik personel alımı gerçekleştirecek. Alım için giriş sınavı düzenleyecek olan BDDK, sözlü mülakat yoluyla önceden belirlenen iş pozisyonları için alımı sonuçlandıracak.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu  “İstatistikçi“, “Mimar“, “Mühendis“, “Teknisyen“, “Hemşire“, “Arşiv Memuru“, “Memur” ve “Sekreter” kadrolarına ilk defa devlet memuru olarak görev alacaklar arasından personel alımını sonuçlandıracak. Düzenlenecek sözlü sınavla idari personel alımı yapacak olan BDDK’nın adaylardan istediği kriterleri aşağıda sizler için derledik.

Başvuru Şartları;;

  • Türk Vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
  • Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  • 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (b), (c) ve (d) bentlerinde yer verilen şartları taşımak.
  • 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 26 ncı maddesi hükmü kapsamında çalışması yasaklananlardan olmamak.
  • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırmasında kamu hizmetine atanmasına engel bir durumu bulunmamak.

BDDK Personel Alım İlanı 2016 haberimizin devamı olan sayfamızda (aşağıda bulunan sonraki sayfa butonuna tıklamanız gerekmektedir) başvuru kılavuzu yer almaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ