İş İlanları – Banka Sınavları

Başbakanlık YTB Sözleşmeli Uzman Yardımcısı Alımı Yapıyor

Başbakanlık bünyesinde bulunan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığında istihdam edilmek üzere sözleşmeli olarak çalışacak Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır.

26 Ekim’de başlayacak başvurular 11 Kasım’a kadar devam edecektir. Üniversitelerin Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler (İktisat, Maliye, İşletme, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi Bölümleri) Siyasal Bilgiler, İletişim Fakülteleri ile İnsan ve Toplum Bilimleri, Tarih ve Sosyoloji  gibi bölümlerinden mezun olanların başvuruları değerlendirmeye alınmaktadır. Daha fazla bölüme bakmak isteyenler ilan metninden yardım alabilir. Ekim ve Kasım aylarında başvurusu devam edecek olan Uzman Yardımcılığı sınavına katılmak isteyenler ilan kılavuzunu dikkatlice okumaları gerekmektedir.

BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ

1) Sınav başvurularının; 26/10/2015 günü başlayıp, 11/11/2015 günü mesai bitimine kadar Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Oğuzlar Mahallesi Mevlana Bulvarı No:145 06520 Balgat- Çankaya/ANKARA adresine şahsen veya posta yoluyla yapılması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve ilânda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmaz.

2) Başvuruların incelenmesi neticesinde, yazılı sınava çağrılacak adayların listesi, sınava girecekleri tarih ve yer de belirtilmek suretiyle Başkanlık internet sitesinde ilan edilir.

Yayınlanan İlan Kılavuza Ulaşmak İçin Aşağıdaki Görseli Açınız.

SINAVIN ŞEKLİ

Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olup yazılı sınav klasik olarak yapılacaktır. Başvuruların incelenmesi neticesinde, sınava girmeye hak kazanan adaylar önce yazılı sınava girecek, bu sınavda başarılı olanlar sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Yazılı sınav, 28/11/2015 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecektir.

Yazılı sınav sonucunda yetmiş puandan az olmamak üzere, en yüksek puandan başlanarak giriş sınavı duyurusunda belirtilen pozisyon sayısının (11 adet) en fazla dört katına kadar aday (son sıradaki adayla eşit puana sahip olanlar dâhil) sözlü sınava çağrılacaktır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile sözlü sınavın yeri ve tarihi Başkanlığın Kurumsal internet sitesinde ilân edilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ