İş İlanları – Banka Sınavları

Başarılı öğrencilere üniversitelerden müthiş vaadler

Başarılı öğrencilere üniversitelerden müthiş vaadler

Üniversiteler dereceye giren gençler tarafından tercih edilebilmek için şampiyonları “burs yağmuruna” tutuyor.

Şampiyonlara maaşları 5 bin 7 ile 5 bin 656 lira arasında değişen profesör maaşından bile daha yüksek ayda 6 bin TL burs veren de var, kapalı yüzme havuzu ve fitness salonundan ücretsiz yararlanma hakkı tanıyan, yurtdışında staj ya da lisansüstü eğitimden teknoparklarda şirket kurma ödülü veren de.

Üstelik bu gençler mezun olup, iş yaşamına katıldıklarında aldıkları bu burslar kadar maaş bile almayacak. Üniversitelerin tek amacı ise dereceye giren gençleri üniversiteye çekmek. Üstelik bu yarışta sadece vakıf üniversiteleri değil, devlet üniversiteleri de yer alıyor.

İşte ilk 100 ile 101-2 bin arasındaki gençlere verilen burslar:

DEVLET DE YARIŞIN DIŞINDA KALMIYOR

Bursa Teknik: İlk 10’a ayda 2 bin 500 TL, 11-100’e 2 bin TL, 101-500’e bin 500 TL, 501-bine bin TL.

Adana Bilim Teknoloji: İlk bine 2 bin TL, bin 1-5 bine bin 500 TL.

Abdullah Gül: İlk 100’e 2 bin TL, 101- bine bin 500 TL, bin 1-5 bine bin TL.

Recep Tayyip Erdoğan: Yerleştiği bölüme göre ilk 9 bin ile 75 bin arasındakilere ayda bin TL ile bin 500 TL arasında burs.

İstanbul Teknik: MF ve TM-1’de ilk 50’ye ayda bin 500 TL, dizüstü bilgisayar ya da tablet bilgisayar, İTÜ Arı Teknokent’te şirket açma önceliği, 51-100’e bin TL, 101-200 arasına 600 TL. LYS’de ilk bindekilere İTÜ Arı Teknokent tarafından girişimci firmalar ile birlikte bir ay süreyle ABD Silikon Vadisi Chicago’da bedelsiz gezi ve staj imka- nından da yararlanma.

ODTÜ: LYS ve YGS’de ilk 5’e aylık bin TL, dizüstü bilgisayar, tek kişilik yurt odalarında ücretsiz konaklama, katkı payı muafiyeti ve her dönem ODTÜ Kitaplığı’ndan 600 TL’lik kitap desteği, yurtdışı staja gidiş dönüş uçak bileti bir defalık yurtdışında staj veya uluslararası değişim programlarında en az bir dönem okuma önceliği.

Yıldırım Beyazıt: YGS ve LYS’de 1-100’e ayda 750 TL, 101- bine 500 TL. nakit burs.

Boğaziçi: LYS ve YGS’de ilk 3’te yer alanlara 400 TL nakit, Superdorm Öğrenci Yurdu’nda konaklama, değişim programlarında en az bir dönem yurtdışında okuma önceliği. İlk 100’dekileri de kapsayacak şekilde yemek, kitap bursu, kapalı yüzme havuzu ve fitness salonuna ücretsiz üyelik.

Haberin  Devamını Aşağıda Bulunan Sonraki Sayfa Butonuna Tıklayarak Okuyabilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Advertisment ad adsense adlogger