İş İlanları – Banka Sınavları

Bakandan Bizi Doğrulayan Açıklama…

Önceki günlerde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2016 yılında Kamuya 74 bin Personel alınacağını açıklamıştı. Açıklamayla birlikte özellikle memur adayları sevinmiş, ümitleri artmıştı. Ancak aynı gün yaptığımız haberimizde, yapılacak bu alımların içinde öğretmenler ve sağlık personelinin fazla olacağı, bu branşlar dışında kalan diğer bölüm mezunlarına ise çok az sayıda kadro ayrılacağını söylemiştik.( 2016’da Kamuya 74 Bin Memur Alınmayacak haberimize ulaşmak için tıklayınız haberimize ulaşmak için tıklayınız ) Yaptığımız bu haber sonrası olumlu olumsuz birçok tepki gelse de Maliye Bakanı Şimşek son yaptığı açıklamayla birlikte haklı olduğumuzu gözler önüne serdi. Medya mensuplarına asgari ücret vaatleri hususunda temkinli duruşlarının, asgari ücreti özel sektörün vermesiyle ilgili olduğunu belirttiği açıklamaları sırasına 74 bin Personel alımının dağılımı ahkkında da bilgi veren Bakan alımın ağırlıklı olarak eğitim ve sağlığa ayrıldığını da açıkladı. İşte O açıklamalar;

74 bin personel alımının dağılımı

Önümüzdeki yıl kamuya alınacak 74 bin personelin dağılımına ilişkin soruya cevap veren Maliye Bakanı Şimşek, önceliklerinin insan olduğunu, 2016 bütçesinde de en büyük payı eğitime ve sağlığa ayırdıklarını belirtti.

Önümüzdeki yıl itibariyle personel alımında da birinci öğrenciliklerinin öğretmen olacağına ifade eden Şimşek, aynı şekilde sağlık alanına da büyük önem verdiklerini belirterek, “Biz ne yapacağız? Daha çok sağlık personeli alacağız. Bizim doktor açığımız var. Şu anda 100 bin doktor mezun olsaydı, 100 bin doktor alırdık. Hemşire, hasta bakıcı alıyoruz. O da bizim ikinci büyük önceliğimiz. Sonra diğer alanlar geliyor. Bu alanlarda da dağılım, yeni hükümet kurulacak, ondan sonra bu 74 bini nasıl dağıtırız? İhtiyaçlara göre bakacağız” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ