İş İlanları – Banka Sınavları

Bakan Soylu, 23 bin 150 yeni personel alımı devam ediyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu halen alım süreci devam eden Bakanlık personel alımları ile ilgili olarak açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanlığından sonra en çok alımlar bu yıl İçişleri Bakanlığı bünyesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına yapılmakta.

2 Eylül, 29 Ekim ve 22 Kasım tarihli OHAL kapsamındaki Kanun Hükmünde Kararnameler ile İçişleri Bakanlığından şu ana kadar 3 KHK ile toplamda 21 bin 929 kişi ihraç edildiği belirtildi. Soruşturmaları süren ve halen açıkta bulunan da 12 bin 985 personel var. Son iki yeni KHK ile de son 1 ay içerisinde 3 bin 569 kişi görevine iade edilmişti. Böylelikle 2017 yılı için de umut veren Bakan, yeni alımların da süreceğinin sinyalini verdi.2017’de bilindiği üzere kamuya alınacak personellerin büyük çoğunluğu Milli Eğitim, Sağlık ve Emniyete olacağı belirtilmişti.

2016 yılı bitmeden de alımlar sürerken 2017 yılı için alımlar sürecektir.Şu an için İçişleri Bakanlığında 10 bin özel harekat polisi alım süreci devam ediyor. Adaylar başvuru sonuçlarının açıklanmasını merakla bekliyor. Öte yandan Jandarma Genel Komutanlığına da lisans mezunu 700 subay ve, en az ön lisans mezunu 3 bin 450 astsubay alım süreci devam ediyor. Ön lisans mezunlarında bulunan YAŞ sorunu da bu kapsamda devam ettiğini belirtmek isteriz. Uzman jandarma alımında da 9 bin kişinin alım süreci devam etmekte.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ