İş İlanları – Banka Sınavları

Bakan Akdağ: 12 bin sağlık personeli alınacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ katıldığı bir programda sağlık personeli istihdamıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Akdağ’ ın açıklamasına göre Ekim ve Kasım ayları içerisinde 11-12 bin civarında sağlık personeli kamuya istihdam edilecek. Sağlık Bakanlığının çok sayıda personele ihtiyaç duyduğunu belirten Akdağ, eldeki bütçeyle Ekim ayında 4 bin olmak üzere toplam 8 bin sağlık personeli alınacağını; 4 bin civarında da doktor personelin Sağlık Bakanlığı bünyesine kazandırılacağını duyurdu.FETÖ soruşturması kapsamında Sağlık Bakanlığından 2 bine yakın kamu personelinin ihraç edildiğini ifade eden Bakan Akdağ, açığa alınan personelle ilgili de soruşturmaların sürdüğünü, bunlardan bazılarının da memuriyetten ihraç edileceğini belirtti.

Bakan Akdağ, yeni personel, doktor, sağlık personeli, hemşire, yardımcı sağlık personeli alımında Maliye Bakanlığı ile çalışmaların yürütüldüğünü, Ekim ve Kasım aylarında 12 bin personelin alınacağını açıkladı. Bu personel alımının bir kısmının sözleşmeli, bir kısmının ise 4/A memuru olarak alınacağını kaydetti. Sağlık Bakanı’nın sınavlar sonucu alınan puanlarla yapılacağını belirttiği personel alımında sürecin hızlanması ve kesin tarihlerin yakın zamanda duyurulması bekleniyor.

Bakan Akdağ ayrıca gündemle ilgili açıklamalarında, GATA’nın Türk Silahlı Kuvvetleri’nden Sağlık Bakanlığı bünyesine taşınmasıyla ilgili eleştirilere de yanıt verdi. Bu eleştirilerin haksızlık olduğunu dile getiren Akdağ, hastanelerde hizmet önceliğinin askerler, gaziler ve şehit ailelerinde olduğunu ekleyerek, Sağlık Bakanlığına nakledilen hastanelerde askerlere bakılmadığı yönündeki iddiaları kesin bir diller yalanladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ