İş İlanları – Banka Sınavları

Askeri Ücret Artış ve Taşeronların Kadroya Geçiş Tarihleri Belli Oldu

Hem asgari ücretin ne zaman 1,300 TL olacağını hem de taşeron kadroların ne zaman devlet kadrolarına geçeceğini açıklandı.

Askeri ücret ile ilgili olarak birçok vaat ortaya atılırken son vaatleri açıklayan mevcut hükümet, hem asgari ücretin ne zaman 1,300 TL olacağını hem de taşeron kadroların ne zaman devlet kadrolarına geçeceğini açıkladı. Bu açıklamalar gelirken bu soruların cevaplarını bekleyenler ise şoke oldu denebilir. Bu işlemlerin daha erken olmasını bekleyen insanlar bu tarihler ile bir kez daha şok yaşadı.

ASGARİ ÜCRET NE ZAMAN 1,300 TL OLACAK?
Ekonomiye yön veren birisi olarak bilinen Ali Babacan, asgari ücret çalışmasının yapıldığını ve en erken tarih olarak Aralık 2016 olduğunu işaret etti. Bu yıla yetişmesinin mümkün olmadığını ifade eden Ali Babacan, NTV ekranlarında Aralık 2016 tarihini işaret etti.

Diğer partilerin kafa karıştırmaya yönelik farklı rakamlar telaffuz ettiğini belirten Babacan, çalışmaların sonuçlanması ile en erken şekilde Aralık 2016 tarihine asgari ücret zammının yansıtılabileceğini ifade etti.

TAŞERONLARA KADRO VERİLECEK
Taşeron işçilerine kadro verilmesine yönelik çalışmanın devam ettiğini ve bunun daha hızlı bir şekilde olacağını belirten Ali Babacan şöyle devam etti. “ Seçim sonrasında hükümet kurulur kurulmaz hemen bu konuyu gündeme alacağız. İlk bakanlar kurulunda, bu konuyu gündemimize alacak ve taşeronların kadroya geçişini hızlandıracağız. “ ifadelerine yer verildi. Buna göre taşeron firmalarında çalışan kişilerin devlet kadrolarına geçmeleri de hız kazanmış oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ