İş İlanları – Banka Sınavları

Aralık Ayında 5 Bin İnfaz Koruma Memuru Alımı Geliyor

Aralık Ayında 5 Bin İnfaz Koruma Memuru Alımı Geliyor Aralık Ayında 5 Bin İnfaz Koruma Memuru Alımı Geliyor

Yozgat Milletvekili aynı zaman da Adalet Bakanı da olan Bekir BOZDAĞ’ın medyaya yaptığı açıklama ile Adalet Bakanlığına Aralık ayında 5 bin kişilik infaz koruma memuru alımı yapılacağını öğrendik. Peki başvuru şartlar ve tarih bilgisi kesinleşti mi?

Devletin Milli Eğitim Bakanlığından sonra en çok personel istihdamı sağlayan Bakanlığı olarak Adalet Bakanlığı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl bitmeden de personel memur alımına hız kesmeden devam ediyor. Şüphesiz bunun en büyük nedenlerinden birisi de 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında görevden alınan memurlar nedeniyle oluşan boş kadrolar. Yapılan teknik araştırma sonrasında kolları sıvayan Adalet Bakanlığı bürokratları ilk iş olarak aralık ayında 5 bin infaz koruma memuru alımı yapmak için çalışmalarını sonuçlandırdı. 

Aralık Ayında 5 Bin İnfaz Koruma Memuru Alımı Geliyor konusuyla ilgili olarak Bakanlık, Merkezi yerleştirme atamaları olarak bilinen ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web sayfası üzerinden merkezi atamalar yaptığı gibi Adalet Bakanlığının kendisinin hazırladığı ve (DPB) Devlet Personel Başkanlığının ilan duyurusu ile kamuoyuyla paylaşılan kılavuz bilgileriyle de personel memur alımını gerçekleştirmektedir.  Geçtiğimiz haftalarda 2 yıl görev süresini dolduran Uzman Çavuşların, bu süre sonunda istifa etmeleri sonucunda infaz koruma memuru olabileceği hakkında duyuru yayımlanmıştı. Bunun yanında adayların kaç kişilik infaz koruma memuru alımı yapılacağına dair merakları artarken beklenen açıklama nihayet Adalet Bakanlığından geldi ve infaz koruma memuru alımı hakkında adayları sevindiren sonuca bir adım daha yaklaşıldı diyebiliriz.

Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ; 2 yıl görev süresini doldurduktan sonra görevinden istifa yoluyla ayrılan uzman çavuşların Adalet Bakanlığı bünyesinde infaz koruma memuru olabileceğini açıklamıştı. Bu da demek oluyor ki aralık 2016′ da 5 bin gardiyan alımı yapılacağı müjdesi adaylarla paylaşılmış oldu. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sadece sgggx dedi ki:

    Gardiyan ne ne cahil adamlarsınız infaz koruma memuru

BİR YORUM YAZ