İş İlanları – Banka Sınavları

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP Kapsamında Bin 500 Personel Alınabilir

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP kapsamında her sene boşluğa göre yüzlerce ya da binlerce personel alımı yapılmaktadır. Geçtiğimiz aylarda ASDEP kapsamında il il personel alımları yapıldı. Yeni ortaya çıkan habere göre yine ASDEP kapsamında yurt genelinde toplam bin 500 personel alımının yapılması bekleniyor. Bilindiği gibi ASDEP kapsamında onlarca farklı pozisyon için personel alımları yapılmaktadır. Yeni alım ilanının yapılabilir olmasının öğrenilmesi ile adaylara müjdeli haber verilmiş oldu.

Alımlar Ne Zaman Yapılacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP kapsamında bin 500 personel alımının yapılması bekleniyor. Peki alımlar ne zaman yapılacak?
Söz konusu alım ilanı hakkında detaylı bir açıklama yok. Ancak yıl sonuna kadar bin 500 alımın gerçekleştirilmesi beklenmekte olup yıl sonuna kadar yetiştirilmezse 2017 yılının başlarında bu alımların tamamlanacağı tahmin edilmektedir. Bilindiği gibi şu anda ülkenin gündeminde olağanüstü hal ilanları ve FETÖ/PDY operasyonları bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü personel alımları oldukça gecikmektedir.

Söz konusu operasyonların tamamlanması ve yurtta bulunan örgüt üyelerinin temizlenmesi ile personel alım ilanlarının daha hızı bir şekilde gerçekleştirilmesi beklenmektedir.
ASDEP kapsamında alınması beklenen bin 500 personel hakkında detaylı açıklama, alınacak pozisyonlar, personellerde aranan nitelikler vb. gibi konular hakkında gelişmelerin olması ile sizleri  bilgilendireceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ